Mänguaeg ja õppimine koos kutsikaga

Kutsikas

Mänguajal on kutsika füüsilise ja vaimse arengu juures väga tähtis roll. Mängimise käigus arendab ta oma motoorseid oskusi ja õpib ka sotsiaalseid oskusi. Mängimine on suurepärane viis tema paremaks tundmaõppimiseks, temaga sideme loomiseks ja isegi põhikäskluste õpetamiseks. Veeda iga päev veidi aega kutsikaga mängides ja talle põhiasju õpetades. Õpetamisel on võtmesõnadeks kannatlikkus ja järjepidevus. Kiida ja premeeri teda alati, kui ta õpetamisele õigesti reageerib või mingis olukorras õigesti käitub. Võiksid teda õpetama hakata kohe, kui ta koju tood.

Põhikäsklused

Kutsikas peab teadma piire – mis on lubatud ja mis mitte. Selleks pead õpetama talle käsklusi, mis teevad suhtlemise lihtsamaks. Kutsikat õpetades tugevdad ka teievahelist sidet. Pea meeles, et kutsikal on palju energiat ja tavaliselt ei suuda ta ühele asjale eriti pikalt keskenduda. Hoia õppetunnid lühikesed, soovitatavalt paar minutit pikad, ning korralda neid mitu korda päevas. Põhikäsklusi võiks kutsikale hakata õpetama umbes tema kolmanda ja viienda elukuu vahel.

Põhiasjade õpetamine

Leia iga päev veidi aega, et oma lemmikut jälgida. Kutsika õpetamisel on võtmesõnadeks kannatlikkus ja järjepidevus. Kiida ja premeeri teda alati, kui ta käsu õigesti täidab või käitub nii, nagu peab. Maiused motiveerivad teda väga hästi. Kõige parem on alustada oma lemmiku õpetamist kohe siis, kui ta koju tood. Kuidas õpetada koera nii, et protsess oleks tõhus ja nauditav?

Kutsika kutsumine

Alusta sellest, et kutsikas õpiks oma nimele reageerima. Hõika teda ja anna talle maiust või paita teda alati, kui ta reageerib ja sulle lähemale tuleb. Kui kutsikas on oma nimele reageerimise selgeks saanud, saad õpetada talle ühe kõige tähtsama käskluse ehk siis enda juurde kutsumise. Näiteks „siia!“. Kutsumine on vajalik looma ohutuse tagamiseks. See aitab tal ohte vältida ja võib päästa ka tema elu, kui ta ilma jalutusrihmata jalutab. Seosta kutsumine millegi meeldivaga – koer õpib palju kiiremini, kui seostab käskluse näiteks maiusega, mida sinu juurde tulles saab..

Sotsialiseerimine

Kutsika sotsialiseerimisel on tema arengu juures tähtis roll, sest see aitab vältida olukordi, kus täiskasvanud koer on agressiivne või kartlik. Suurepärane aeg kutsika sotsialiseerimiseks on tema kolmandal elukuul. Ta peaks tutvuma teiste inimeste, kohtade ja loomadega. Võta ta endaga igale poole kaasa, kuhu saad. Siis arenevad tema meeled kiirelt, ta puutub kokku erinevate stiimulitega ja õpib inimeste, loomade ning keskkonnaga suhtleme.

"Ei!"

Käsu „ei!“ abil saad õpetada, mida koer teha ei tohi. Selle käsklusega annad talle märku, et ta lõpetaks keelatud või ohtliku tegevuse. Sellega saab ka tema tähelepanu kõrvale juhtida, et vältida valesti käitumist. Premeeri koera alati, kui ta käskluse õigesti täidab.

"Istu!"

Üks kõige elementaarsemaid ja kasulikumaid käske, mida saad oma lemmikule õpetada, on „istu!“. Kuidas õpetada koera istuma? Võta kätte maius ja juhi sellele koera tähelepanu. Tõsta käsi aeglaselt üles koera pea kohale, et ta peaks üles vaatama. Kui ta pea üles tõstab, vajub tema keharaskus tahapoole ja ta peaks istuma. Kui ta istub, premeeri teda maiusega ja paita teda. Ära ärritu, kui ta kohe maha ei istu. Korda harjutust mitu korda ja kohe, kui kutsikas hakkab püsti tõusma, lisa harjutusele enne käe tema pea kohale tõstmist käsklus „istu!“

"Lama!"

Kui sinu koer õpib ära käskluse „istu!“, õpeta talle selgeks järgmine käsklus, mis on „lama!“. Kuidas õpetada koera lamama? Sea valmis maius, et motiveerida koera juhiseid järgima. Kõigepealt ütle koerale „istu!“. Kui ta istub, näita talle oma peos olevat maiust ja hakka seda järjest allapoole laskma ning anna käsklus „lama!“. Kui koer lamab, kiida teda ja anna talle preemiaks maius.

"Paigal!"

Kui koer saab käsud „ei!“ ja „istu!“ selgeks, õpeta talle selgeks käsklus „paigal!“. Käse tal istuda ja preemia asemel näita talle avatud kätt ja lisa sellele liigutusele käsklus „paigal!“. Kui kutsikas jääb paigale, anna talle maiust ja kiida teda. Kui ta hakkab püsti tõusma, ütle „ei!“ ja ära anna talle maiust.

Käskluste edasiarendamine

Kui märkad, et koer püsib paigal, hakka tasapisi tema paigalpüsimise aega pikendama. Astu samm eemale ja tule siis taas lähemale, käsi endiselt avatud. Kui koer istub endiselt kenasti, anna talle kindlasti maiust. Aja jooksul hakka temast järjest kaugemale ja erinevatesse suundadesse kõndima. Ta peab mõistma, et sinu liikumine ei tähenda, et tema võib samuti liikuda. Kui koer istub kenasti, premeeri teda maiusega.
Harjutuse viimases etapis pead kutsikale õpetama, et isegi kui kõnnid temast rohkem kui mõne sammu eemale, peaks tema ikkagi jääma sinna, kus ta on. Kui see õnnestub ja koer istub kenasti oodates, kiida teda ja anna talle maiust.

Pea meeles, et kutsikal on palju energiat ja tavaliselt ei suuda ta ühele asjale eriti pikalt keskenduda.

Tooteid, mille abil kutsikat õpetada:

Idol, 100 g | Teraviljavabad maiused, rikkad lambalihaga

Ühest loomse valgu allikast valmistatud teraviljavabad tähekujulised maiuspalad seedetrakti tundlikkusega koertele. Ilma kunstlike maitse- ja värvaineteta.
grain_free
Teraviljavaba Retsept
hypo_allergenic
Hüpoallergeenne
Valk: 15.0%
Rasvasisaldus: 2.5%
Vaata järgi

Kycklingfilé, 100 g | Kana maiused kondroitiini ja glükoosamiiniga

Pehmed, ahjus küpsetatud kanaribad koertele. Teraviljavaba retsept glükoosamiini ja kondroitiiniga, et toetada tervislikke liigeseid.
mobility_plus
Liikuvus+
grain_free
Teraviljavaba Retsept
Valk: 54.0%
Rasvasisaldus: 2.5%
Vaata järgi

Käitlemisega harjutamine

Kolmanda ja kaheteistkümnenda elukuu vahel tuleks kutsikat harjutada käitlemisega. Kõigepealt lihtsalt räägi temaga, et ta sinu juuresolekuga harjuks. Mõne aja pärast hakkab kutsikas ise sinu tähelepanu otsima, ja täpselt seda sa soovidki. On väga tähtis, et ta sind usaldaks ja end sinu läheduses mugavalt tunneks. Harjuta kutsikat süles olemisega, sest see on paljudes olukordades vajalik. Loomaarsti visiit, küünte lõikamine ja kõrvade kontrollimine lähevad palju sujuvamalt, kui koer tunneb end rahulikult.

Kodus puhtuse hoidmine

Üks asi, mida sinu lemmik peaks kindlasti teha oskama, on kodus puhtuse hoidmine. Kutsikas ei oska oma füsioloogilisi vajadusi veel väga hästi kontrollida. Tavaliselt peab ta hädal käima pärast ärkamist, söömist või intensiivset mängimist. Kui teda jälgid, märkad, milliseid signaale ta sellisel juhul annab. Ta hakkab kiunuma ja sobivat kohta otsima. Kui sellist käitumist märkad, vii ta esimesel võimalusel häda tegemiseks sobivasse kohta. Kui ta õigesse kohta häda teeb, anna talle kohe maiust. Kui märkad, et ta soovib jälle häda teha, vii ta samasse kohta. Nii saab ta aru, kuhu ta minema peab.

Kui selle talle selgeks õpetad, on järgmine samm õues hädal käimise õpetamine. Esialgu pead temaga kindlasti tihedamalt õues käima, kuid aja jooksul saad harjutada teda kindlatel aegadel käima. Premeeri teda alati, kui ta õues oma häda ära teeb. Kui see tal ei õnnestu ja ta teeb seda toas, ära pahanda, vaid puhasta ja desinfitseeri pind korralikult. Õigel ajal vii ta taas õue. Kutsikas õpib oma põit kontrollima tavaliselt neljanda ja kuuenda elukuu vahel.

Kõigepealt lihtsalt räägi temaga, et ta sinu juuresolekuga harjuks.

Jalutusrihmaga harjutamine

Harjuta koera kohe algusest peale kaelarihma ja jalutusrihmaga. Alguses võid seda teha kodus, kus tal on lihtsam keskenduda. Jalutuskäigu ajal võib tema tähelepanu kergemini hajuda ja ta tahab ringi nuuskida ja uurida. Ole kannatlik ja ole valmis paljudeks pausideks, sest sinu koer leiab õues kindlasti midagi põnevat. Võta mõned maiused õue kaasa – nendega saad vajadusel tema tähelepanu mujale juhtida või ka teda hea käitumise eest premeerida. Pea meeles, et isegi kui sinu koer iga päev palju aias viibib, ei tohiks jalutuskäike ikkagi vahele jätta. Iga koer, olgu ta suur või väike, vajab kolme jalutuskäiku päevas.

Muud tooted kutsikaga lõbutsemiseks:

Näpunäide

5,95 €

Blanket, XL | Pehme tekk maksimaalse plüüsi ja mugavuse tagamiseks

Valmistatud kergest ja hingavast fliismaterjalist

12,95 €

Boll, S | Põrkav kummipall

Suurepärane pikaajalisteks viskamismängudeks

4,95 €

Bowl, L | Vastupidav roostevabast terasest lemmiklooma kauss

Ideaalne kauss ka kõigi teie lemmiklooma söökide ja vee jaoks

8,95 €

Clicker, 1 pc | Koerte koolitusmeetodi abivahend

Aitab kiiremini õpetada koerale soovitud käitumist

3,95 €

Frisbee, 1 tk | Lendav taldrik mänguasi koerale

Sobib suurepäraselt toomis- ja viskemängudeks

3,95 €

Kägel, S | Kummist lemmikloomade mänguasi Bowling

Eripärane disain võimaldab lihtsat viskamist ja põrkamist

4,95 €

Kokkupandav kauss, suur | Lemmikloomakauss toidu ja vee jaoks

Suurepärane reisimiseks, jalutuskäikudeks ja lemmikloomaüritusteks

4,95 €

Paus, black L | Ristkülikukujuline hubane voodi suurtele lemmikloomadele

Äärise toega ja pehme magamisasemega mugavaks uinakuks

42,95 €

Rep Boll, 1 pc | Köiega mänguasi sõlmitud kuuliga

Suurepärane interaktiivseks mängimiseks, viskamiseks ja tõmbamiseks

2,95 €

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.