Ussitõrjest lühidalt

TervisKõht

Kutsikale tuleb kindlasti ussitõrjet teha juba enne põhivaktsiine. Noortel koertel kipub tihti parasiite esinema ja statistika ütleb, et peaaegu kõigil kutsikatel on ümaruss.

Miks üldse kutsikale ussitõrjet teha?

Koerad, eriti just kutsikad, on erakordselt uudishimulikud olendid. Jalutuskäigu ajal oma ümbrusega tutvumisel ta nuusutab, lakub ja proovib hambagagi kõike, mis talle vähegi põnev tundub. Niimoodi pääsevad parasiidid tema seedesüsteemi, kus on kasvamiseks soodsad tingimused. Kui parasiidid jäävad välja ravimata, võivad tagajärjeks olla mitmesugused terviseprobleemid. Sinu koera organismis olevad ussid ohustavad kõiki, kes koeraga kokku puutuvad, sest levivad kergesti edasi ka inimestele.

„Kui ta vastab sellisele kirjeldusele, siis kaalu teda ja märgi see kaal üles tema ideaalkaaluna”

Ussitõrje graafik

Esimest korda võib kutsikale ussitõrjet teha siis, kui ta saab kolmenädalaseks. Teist korda tehakse seda tavaliselt siis, kui ta saab viienädalaseks. Kolmas ussitõrje tuleb teha kaheksanädalasele kutsikale. Neljas ussitõrje tuleks teha 11-nädalasele kutsikale. Ussitõrjet tehakse tavaliselt nädal enne muid tavapäraseid profülaktilisi vaktsiine. Pärast nelja ussitõrje doosi antakse ussirohtu koerale tavaliselt siis, kui on võimalik, et ta puutub või on puutunud parasiitidega kokku. Nakkusohu vähendamiseks võid koerale iga 4–6 kuu järel ussitõrjet teha.

Kuidas ussitõrjet tehakse?

Kutsikale ussitõrje tegemiseks minge loomaarsti juurde. Kliinikus kaalutakse ja kontrollitakse koera, et loomaarst saaks manustada õige koguse ravimit. Ära anna kutsikale ise ussirohtu, kui sa ei tea, kuidas seda doseerida või kui palju su koer täpselt kaalub või milline on tema tervislik seisund. Ussitõrjet saab teha paljude erinevate vahenditega alates tablettidest kuni tilkade ja salvideni välja. Kui sinu koerale ei meeldi tablette süüa, võid kanda tema kaelale tilkasid – neid on lihtne kasutada ja need on väga tõhusad.

Ülekaaluline koer võib oma raskuse kandmise tõttu kannatada ka artriidi ja liikumisraskuste all.

Soovitused terve kõhu heaks:

Vermi Tabs, 8 tabletti | Võimas ja tõhus koostis soolte hügieeni parandamiseks

Taimne toidulisand, mis loomulikult ja õrnalt edendab teie lemmiklooma soolehügieeni ja tervist. Täiendsööt koertele ja kassidele.
balanced_nutrition
Tasakaalustatud Toitumine
Valk: 8.20%
Rasvasisaldus: 0.45%
Vaata järgi

Kutsikas pärast ussitõrjet

Ussitõrje võib mõjutada koera seedimist ja roojamist. Vahetult pärast ussiravimi saamist võib koeral kõht lahti minna, kuid see on tavaline reaktsioon. Iga koer võib ussitõrjele erinevalt reageerida – ta võib oksendada, olla uimane või apaatne. Kõrvaltoimed ei tohiks kesta kaua, nii et kui sinu koera sümptomid kestavad kauem kui päev–kaks, konsulteeri kindlasti loomaarstiga.

Veel kasulikku:

Valp Plus, 7 kg | Täisväärtuslik toitumine psülliumi ja köögiviljakiududega sileda seedimise tagamiseks

Väärtuslikud vitamiinid, mineraalid ja antioksüdandid tervisliku immuunsüsteemi jaoks

37,95 €

Valp Mini, 2 kg | Väikest tõugu kutsikate arenguvajadusi toetav kuivtoit

Väikest tõugu kutsikate arenguvajadusi toetav kuivtoit

14,95 €

Näpunäide

Valp Maxi, 12 kg | Toetab suurte tõugude kutsikate arenguvajadusi

Glükoosamiin toetab kasvavate liigeste optimaalset tervist

65,95 €

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.