Beagle

Kiinduv ja armastusväärne erakordse haistmismeelega koer

Beagle on väike hagijas, kes on välimuselt sarnane palju suurema Inglise rebasehagijaga. Beagle on lõhnakoer, kes aretati spetsiaalselt jänesekarjade jahtimiseks ning naudib seega seltsi.

iconPäritoluriik:

Suurbritannia

iconFCI klassifikatsioon:

Rühm 6, alarühm 1.3 Väikesed hagijad

iconIseloom:

armastusväärne, intelligentne, kindlameelne, kergestierutuv, tasakaalukas, leebe

iconVärvid:

sidrun ja valge, kolmevärviline, valge pruunide laikudega, šokolaadpruuniga kolmevärviline, valge ja šokolaadpruun, oranž ja valge, punane ja valge

iconKaal:

isane: 10–11 kg, emane: 9–10 kg

iconTurjakõrgus:

isane: 36–41 cm, emane: 33–38 cm

iconEluiga:

12 kuni 15 aastat

Beagle’i kutsikad

Kuigi beagle on intelligentne tõug, võib ta olla põikpäine ja järeleandmatu, nii et tema dresseerimine võib kohati keeruline olla. Kuna tal on erakordselt hea haistmismeel, võtab ta kergesti lõhna üles ja ümbritsevad lõhnad võivad tema tähelepanu hajutada. Talle meeldib omanikule meele järele olla ja teda saab treeningu ajal hästi motiveerida ka maiustega (Husse Agility maiused on treeninguks suurepärane valik, samuti Bravo maiused, mida saab väiksemateks tükkideks murda), kuid ta võib kergesti tüdineda ja tema tähelepanu võib hajuda. Hoia tema treeningud pigem lühikesed, kuid ole nendega järjepidev. Anna oma beagle’ile kvaliteetset keskmise suurusega koeratõugude kutsikatele mõeldud toitu – Husse Valp Plus toit hoiab tema õrna seedesüsteemi ja sisaldab kõiki kutsika tervislikuks arenguks vajalikke toitaineid.

Beagle’i toitmine

Beagle on tavaliselt aktiivne ja energiline, nii et tervele täiskasvanud beagle’ile soovitatakse anda keskmise suurusega koeratõugudele sobivat tasakaalustatud toitu, näiteks Husse Optimali. Beagle’il on kalduvus rasvumisele, kuna ta sööb isukalt ära mis tahes toidukogused, mida talle annad. Seega pead omanikuna tema toiduportsjoneid reguleerima, hoidma tema kaalul silma peal ja andma talle päevas tema kehakaalule vastava soovitusliku koguse toitu. Lisaks jälgi ka seda, kui palju talle maiuseid annad – need võivad üsnagi märkamatult tema päevast kalorikogust kasvatada. Beagle’il on mõningane kalduvus kilpnäärme alatalitlusele ja ta võib kergesti kaalus juurde võtta, nii et kui ta on juba vanem või liigub vähem, võiks talle anda light-toitu. Näiteks Optimal Light toit võib aidata ülekaalulise beagle’i kehakaalu langetada.

Soovitused beagle’ile:

Valp Plus, 7 kg | Täisväärtuslik toitumine psülliumi ja köögiviljakiududega sileda seedimise tagamiseks

Valp Plus on nisuvaba retsept, mida soovitatakse tundliku seedesüsteemiga ja/või gluteenitalumatusega kutsikatele. Sisaldab rohkelt taimseid kiude nagu tselluloos ja psüllium, mis stimuleerivad soolestiku motoorikat ja tervist. Sisaldab klinoptiloliiti, mineraali, mis toetab väljaheite konsistentsi ja aitab kaasa optimaalsele seedimisele.
flora_stimuli
Seedimise / Soolefloora Stimuleerimine
wheat_gluten_free
Nisuvaba Retsept
Tõu suurus: Kõik Tõud
Valk: 29.0% (80% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 18.0%
Vaata järgi

Optimal Light, 15 kg | Mõõduka energiasisaldusega koerakuivtoit optimaalseks kaalukontrolliks

Optimal Light on mõõduka energiasisaldusega retsept, mis sobib vähemaktiivsetele koertele, ülekaalulistele või kiiresti kaalus juurde võtma kalduvatele koertele.
l_carnitine
L-karnitiiniga
mobility
Liikuvus
Tõu suurus: Kõik Tõud
Valk: 21.0% (60% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 9.0%
Vaata järgi

Beagle’i põhjalikum kirjeldus

Üldiselt sarnaneb beagle miniatuurse rebasehagijaga, kuid on laiema pea ja lühema koonu ning teistsuguse ilmega.

Päritolu

Selle vana koeratõu päritolu ei olegi täpselt teada. On leitud andmeid väikeste karjakoerte kohta, kes jahtisid Inglismaal jäneseid juba 55. aastal eKr. Juba keskajal kasutati terminit beagle väiksemate hagijate kirjeldamiseks. Eriti väikest beagle’i tüüpi koeratõugu kutsuti ka kindabeagle’iks, sest oli nii väike, et mahtus kinda sisse. Kuninganna Elizabeth I pidas tõugu, keda nimetati taskubeagle’iks ja kelle turjakõrgus oli 23 cm. 1500. aastatel oli enamikul Inglise härrasmeestel hirvejälgede ajamiseks suured hagijad ja jäneste jahtimiseks väiksemad koerad. Arvatakse, et need väikesed kompaktsed hagijad olid tänapäevase beagle’i esivanemad.

Välimus

Beagle meenutab välimuselt miniatuurset rebasehagijat. Tema põhilisteks erinevusteks on sile kergelt kumerdunud kolju ning kandiline keskmise pikkusega koon ja must nina. Tavaliselt on tema turjakõrgus 33 kuni 41 cm. Beagle’il on suured pruunid või pähklikarva silmad ning madala asetusega pikad kõrvad, mis ripuvad näo külgedelt alla. Kõige sagedamini on beagle kolmevärviline – enamik karvast on valge, seljaosa must ja selle ümber pruun varjund. Mõned beagle’id muudavad elu jooksul tasapisi värvi ja must värv võib täielikult pruuniks muutuda.

Käitumine

Beagle’it nimetatakse sageli „lõbusaks“ – ta on väga kiinduv, rõõmsameelne ja seltsiv koer. Ta on suurepärane perekoer, sest saab lastega hästi läbi ja naudib nende inimeste seltskonda, kellega on harjunud. See koeratõug on tuntud ka selle poolest, et saab väga hästi läbi teiste koerte ja kassidega. Kui beagle jääb liiga kauaks üksi, võib tal tekkida eraldusärevus ja ta võib hakata enda ümbrust hävitama. Ta on uudishimulik, energiline ja nutikas ning naudib igasugust mänguaega, mis stimuleerib nii tema vaimu kui ka keha.

Vajadused

Kuna beagle on algselt aretatud karjas tegutsevaks tööloomaks, on ta kõige rahulolevam teiste seltsis – ükskõik, kas inimeste või koertega. Kui ta pikemaks ajaks üksi jätta, võib ta hakata hävituslikult käituma. Mängi temaga iga päev vähemalt 60–90 minutit. Vanemale beagle’ile piisab üldiselt 30 kuni 60 minutist liikumisest päevas. Beagle on ka päris osav meisterpõgeneja, nii et kui ta õues on, peaks maja ümbritsema maa alla ulatuv tara, muidu kaevab ta selle alt tunneli läbi. Kui beagle’i jalutama viid, hoia teda alati rihma otsas. Tugeva jahiinstinktiga lõhnakoeral on raske põnevatele lõhnadele mitte järele joosta.

Igapäevane hooldamine

Beagle’i sile ja tihe topeltkasukas ajab aastaringselt mõõdukalt karva, nii et lahtistest karvadest vabanemiseks võiks teda igal nädalal kammida. Ta ei vaja eriti tihti pesemist – seda võiks teha ainult siis, kui ta on eriti must või hakkab haisema. Ära lase tema küüntel liiga pikaks kasvada, sest see võib põhjustada valu ning probleeme kõndimisel ja jooksmisel.

dr Anna Plummervet and blogger

Parimad tooted beagle’ile:

Lyster kuivtoit koertele, 12 kg | Kalarikkad gluteenivabad graanulid terve naha ja karvkatte jaoks

Kergesti seeditavate süsivesikutega ja inuliiniga, et toetada seedesüsteemi heaolu

90,95 €

Mild, 12 kg | Gluteenivabad graanulid, mis on rikkalikud kanaliha poolest optimaalse sooletervise tagamiseks.

Sisaldab kergesti seeditavaid süsivesikuid ja inuliini seedimise tervise toetamiseks

78,95 €

Optimal Giant, 12 kg | Tasakaalustatud kuivtoit suurte tõugude koertele

Kõrgekvaliteedilise valgu ja tauriiniga tasakaalustatud toit tugevate lihaste ja südame toetamiseks

58,95 €

64,95 €

Optimal Mini, 7 kg | Gluteenivaba koerakuivtoit, mis on välja töötatud kõrgete energiavajadustega koerte vajaduste rahuldamiseks.

Sisaldab optimaalseid valgu- ja rasvasisalduse tasemeid, et aidata säilitada saledat lihasmassi.

39,95 €

Optimal, 12 kg | Täisväärtuslik ja tasakaalustatud toit aktiivsetele koertele

Immuunsüsteemi toetavate vitamiinide, antioksüdantide ja rasvhapetega

51,95 €

Opus Ocean, 2 kg | Teraviljavabad killud ühe loomse valgu allikaga

Sisaldab rikkalikult loomset valku ja rasva, mis soodustab teie koera aktiivset elustiili

21,95 €

Prima Plus, 2 kg | Mõõduka rasva- ja kalorisisaldusega koeratoit

L-karnitiin, mis aitab kaasa rasvade ainevahetusele

11,95 €

32,95 €

Senior, 12 kg | Tasakaalustatud kuivtoit, mis vastab vananevate koerte ainulaadsetele vajadustele

Glükoosamiiniga, mis toetab liigeste optimaalset tervist ja liikuvust

51,95 €

Kas teie lemmikloomal mõni erivajadus või seisund, mis pole tavaline selle tõu jaoks?

Palun täitke meie lühike küsimustik ja saate teada, mida soovitame teie lemmikloomale.

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.