Mänguaeg ja õppimine kassipojaga

KassipoegMänguaeg

Mänguaeg ei ole kassi jaoks lihtsalt aja veetmise viis. Mängimise ajal arendab ta oma motoorseid oskusi ja õpib inimeste ning teiste loomadega suhtlema. Mänguaeg on ka suurepärane võimalus teievahelise sideme tugevdamiseks. Ära kunagi alahinda mänguaja tähtsust kassipoja arengus. Veeda oma kassiga iga päev aega ning õpeta talle vajalikke oskusi. Positiivse kinnituse abil saad talle õpetada kõike vajalikku alates kraapimispuu kraapimisest kuni liivakasti kasutamiseni. Kui ta toimingu või käskluse õigesti täidab, kiida teda alati. Ole kannatlik. Kassipoega tuleks hakata õpetama kohe, kui ta koju saabub.

Kuidas kassi õigesti kasvatada?

Kass on loomamaailma individualist. Ta käib oma teed ja on iseseisev, mistõttu võib tunduda, nagu ta oleks sõnakuulmatu. Kassi ei ole nii lihtne õpetada kui koera, eriti kui suhtud temasse samamoodi nagu koerasse. Kassile saab igasuguseid asju õpetada, kuid vaja läheb aega, kannatlikkust ja mõistmist. Mõtled, kuidas oma kassi kasvatada? Meil on sulle mõningad nõuanded!

Potil käimise õpetamine

Liivakasti kasutamine on esimene oskus, mille kassipoeg peaks ära õppima. Kass on väga puhas loom ja tal on tugev instinkt oma väljaheited maha matta – metsikud kassid teevad seda, et varjata oma lõhna. Enamikul kassikasvatustest või varjupaikadest pärit kassidel ei ole üldiselt probleemi uue liivakastiga harjumisega ja tihtipeale nad juba oskavadki potil käia. Alguses püüa tugevasti lõhnavat liiva vältida – kassi nina on väga tundlik ja tugev lõhn võib ta liivakastist eemale peletada. Kui kassipoja koju tood, näita talle kohe, kus on liivakast. Võid ta ka liivakasti tõsta. Kui kassipoeg liivakasti kasutab, siis kiida teda ja anna talle ka preemiat – soovitatavalt maitsvat maiust. Tavaliselt käib ta liivakastis pärast sööki või uinakut – alguses võid ta nendel aegadel ka ise liivakasti tõsta. Kiida ja premeeri teda alati, kui ta liivakasti häda teeb.

Kassi keelest aru saamine

Kass kasutab omanikuga suhtlemisel paljusid verbaalseid ja mitteverbaalseid märke. Ta võib näuguda, nurruda või sisiseda ja kõige sellega kaasneb ka kindel kehakeel. Kassi meeleolu saab kindlaks teha, jälgides tema kõrvade ja saba asendit. Jälgi, kuidas ta reageerib ümbrusele ja sinu käitumisele, et saada aru, millal ta tunneb huvi ja millal kardab. Pea meeles, et sa ei ole selles õppimiprotsessis üksi. Sinu kass üritab samamoodi sinust aru saada ning sinu hääletooni ja tujude vahel seoseid luua.

Kassipoeg üksi kodus

Kui kassipoeg oma õdedest-vendadest ja vanematest eraldatakse, leiab ta lohutust oma uuest perest. Kahjuks ei saa sa temaga pidevalt kodus olla, nii et pead teda harjutama ka üksi jääma, kui lähed tööle või poodi. Kui pead kassipoja üksi jätma, alusta lühikesest ajast ja ära esialgu väga kaugele mine – piisab ka teise tuppa minemisest. Seejärel hakka tasapisi äraolekuaega pikendama. Lahku kodust nagu tavaliselt ja ära tee sellest suurt numbrit. Võid temaga enne lahkumist mängida, et ta saaks veidi energiat ära kulutada. Väsinud kassipoeg läheb tõenäoliselt lihtsalt magama, kui kodust ära lähed. Võid tema lemmikmänguasjad välja jätta või isegi raadio või teleri sisse lülitada, et miski tema tähelepanu haaraks.

Kraapimispuu kasutamise õpetamine

Kraapimine on kassi loomupärane käitumine ja see ei ole midagi sellist, mida peaksid talle keelama. Kraapimispostil saab ta enda lihaseid venitada ja ka küüsi puhastada. Kassi küüned kasvavad üsna kiiresti ja nende pealmine kiht koorub aeg-ajalt maha. Kraapimisposti kasutamine aitab tal küüsi korras hoida. Igal kassil on kraapimisposti tüübi, kuju ja materjali osas omad eelistused. Meelita ta kraapimisposti kasutama näiteks naistenõgese või mänguasja abil. Kui märkad teda mööblit kratsimas, suuna ta kraapimispostile.

Soovitused kassipojaga mängimiseks:

Interaktiivne mänguasi, 1 tk | Suled pulga kassidele

Kassi mänguasi mitmevärviliste sulgedega
play
Mänguaeg
Vaata järgi

Pippi | Lind pulga otsas

Kassi rippuv mänguasi linnukinnitusega täidab teie kassi instinktiivse soovi jälitada, jahtida ja püüda.
play
Mänguaeg
Vaata järgi

Kassipoja sotsialiseerimine

Kass on territoriaalne olend ja võib võõraste külaliste, teiste kasside ja pere uute lemmikloomade suhtes agressiivselt käituda. Tema korralik sotsialiseerimine on väga tähtis. Sotsialiseerimist on soovitatav alustada tema 3. ja 12. elunädala vahel. Kui plaanid koju mõne teise lemmiklooma võtta, pea meeles, et ka loomad vajavad üksteisega harjumiseks aega. Kõigepealt taga igale loomale tema enda turvaline koht. Aja jooksul hakkavad loomad üksteisega lähemalt tutvuma, kõigepealt lõhna kaudu. Ära seda protsessi tagant kiirusta!

Mänguaeg

Mänguaeg ei ole kassi jaoks lihtsalt aja veetmise viis. Mängimise ajal arendab kassipoeg oma motoorseid oskusi ja õpib ka sotsiaalsetes olukordades hakkama saama. Mängimine aitab ka teievahelist sidet tugevdada. Ära alahinda mängu olulisust ja leia selleks iga päev aega, samuti kassipoja õpetamiseks. Positiivse kinnituse abil saad talle õpetada kõike vajalikku alates kraapimispuu kraapimisest kuni liivakasti kasutamiseni. Kiida teda, kui ta käsklusi õigesti täidab, ning ole kannatlik. Alusta kassipoja õpetamist kohe, kui ta koju tood.

Veel kasulikku:

4 Sorter, 4 x 100 g | Pakis 4 kotikest kassidele

Sordipakk 4 erineva retseptiga

3,95 €

1,95 €

Näpunäide

Aptit Tonfisk, karp | 12 kotti maitsvaid eelroogasid kassidele

Täiendsööt kassidele tuunikala kastmes

20,95 €

39,95 €

Blanket, XL | Pehme tekk maksimaalse plüüsi ja mugavuse tagamiseks

Valmistatud kergest ja hingavast fliismaterjalist

12,95 €

Bowl, L | Vastupidav roostevabast terasest lemmiklooma kauss

Ideaalne kauss ka kõigi teie lemmiklooma söökide ja vee jaoks

8,95 €

5,95 €

Exclusive Digest, 2 kg | Kergesti seeditav valem tundliku seedesüsteemiga kassidele

Köögiviljakiudude ja FOS-iga seedimise ja toitainete imendumise edendamiseks

15,95 €

Exclusive Kattunge, 2 kg | Täisväärtuslik toit kasvavatele kassipoegadele

Kõrge maitsva ja kvaliteetse loomsete valgusisaldusega tervislikuks kasvuks

14,95 €

Exclusive Light, 2 kg | Kassi kuivtoit, mis on loodud tervisliku kehakaalu säilitamiseks

Lisatud L-karnitiin, mis aitab kiirendada rasvade ainevahetust

13,95 €

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.