Šoti lontkõrvaline kass

Iseloomulike lontis kõrvadega kassitõug

Šoti lontkõrvaline on keskmise suuruse ja iseloomulike lontis kõrvadega kassitõug.

icon Šotimaa
iconIseloom: intelligentne, sotsiaalne, tasakaalukas, kiinduv
iconKarv: lühikarvaline
iconVärv: valge, sinine, kreem, punane, hõbedane, kamee, pruun, kreemsinine, kilpkonnavärvi, must
iconIseloomulikud omadused: lontis kõrvad
iconEluiga: 9 kuni 12 aastat

Šoti lontkõrvalise kassi pojad

Šoti lontkõrvaline on intelligentne ja leebe kassitõug. Ta kohaneb uute olude ja inimestega kergesti – kassipoeg peaks uue koduga kiirelt harjuma. Kuigi see tõug on tuntud oma lontis kõrvade poolest, tuleb ära märkida, et kassipojad sünnivad suhteliselt tavaliste kõrvadega ja lontkõrvad ilmuvad alles umbes kolmanda ja neljanda elunädala vahel. Nagu kassipoegade puhul ikka, on kõige tõhusam õpetamistehnika positiivne kinnistamine. Šoti lontkõrvalisel on kombeks ühe pereliikmega eriti tugev side luua, aga ta naudib hea meelega ka teiste paitusi ja tähelepanu. Kui tead, milline pereliige on tema lemmik, saad seda teadmist kassi õpetamisel ära kasutada, sest oma lemmikinimese läheduses on ta tõenäoliselt hulga koostööaltim. Pea meeles, et ka maiustest on alati abi. Need on mõnus preemia hea käitumise või õigesti sooritatud trikkide eest. Näiteks Kycklingfile või Tuna Recipe on naturaalsed ja tervislikud maiused, mis motiveerivad ka väga valiva isuga kassi. Pea meeles, et tervislik ja hästi tasakaalustatud toit võib kassipoja arengut ja kasvamist oluliselt mõjutada. Kattunge kuivtoit tagab sinu kassipojale kõik vajalikud toitained.

Šoti lontkõrvalise kassi toitmine

Kuigi Šoti lontkõrvaline kass armastab mängida, ei ole ta siiski just kõige aktiivsem tõug. Talle meeldib ka väga süüa, nii et hoia tema kehakaalul ja igapäevasel toidutarbimisel silm peal. Toida teda kindla graafiku järgi ja ära lase tal nii palju süüa, kui ta ise tahab. Kass ei naudi väga vee joomist ja saab suurema osa oma igapäevasest vedelikust toiduga. Vali oma kassi vanusega sobiv konserv. Kvaliteetsed tükikesed kastmes või kunstlike säilitusainete ja soja vaba pasteet on suurepärane ja maitsev igapäevtoit, mida saab hõlpsasti täiendada mõne tervisliku värsketest koostisosadest maiusega. Kui sinu kass on harjunud kuivtoitu sööma, võid seda segada konserviga, kui soovid tema menüüsse rohkem vedelikku lisada. Kui kassile uut toitu tutvustad, tee seda alati tasapisi, et tema seedekulgla saaks uue toiduga harjuda. Šoti lontkõrvalisel kipub vahel esinema liigesevalu ja liigeste jäikust – sellisel juhul võid tema toidule lisada Artro toidulisandeid, mis aitavad liigeseid hoida. Vanematele kassidele võib anda glükoosamiinirikast toitu, nagu Lynx Senior.

Soovitused Šoti lontkõrvalistele:

Exclusive Kattunge, 2 kg | Täisväärtuslik toit kasvavatele kassipoegadele

Exclusive Kattunge on soovitatav kassipoegadele alates võõrutamisest kuni 12 kuuni, kuna see sisaldab palju loomset valku ja rasva, et toetada tervislikku kasvu. Sobib ka tiinetele ja imetavatele kassidele.
growth_plus
Kasv
energy_plus
Energia+
Valk: 34%
Rasvasisaldus: 21%
Vaata järgi

Exclusive Lyster Care, 2 kg | Killud aktiivsetele kassidele või tundliku naha ja karvkattega kassidele

Exclusive Lyster Care on kõrge energiasisaldusega retsept tundliku naha ja suurema energiavajadusega kassidele.
healthy_shiny_coat
Nahk ja Karvkate
energy_plus
Energia+
Valk: 32.0%
Rasvasisaldus: 21.0%
Vaata järgi

Tõu põhjalikum kirjeldus

Šoti lontkõrvaline on lontis kõrvadega kassitõug. Iseloomulik kõrvade kuju areneb kassipoegadel välja umbes 3–4nädalaselt.

Päritolu

Šotimaal Coupar Angusi lähedal talus elanud William Ross märkas ühel päeval valget kodukassi, kelle kõrvad olid omapäraselt lontis. Ross andis kassile nimeks Susie ja võttis ta endale, et näha, kas ka tema pojad tulevad samasuguse veidra kõrvakujuga. Kahel Susie pojal olidki lontis kõrvad. William ja tema naine Mary olid kassi välimusest lummatud ja hakkasidki 1966. aastal lontiskõrvalisi kasse aretama ning nimetasid tõu Šoti lontkõrvaliseks (Scottish Fold). Ross registreeris tõu Governing Council of the Cat Fancy (GCCF) kasside registris ja kutsus geneetik Pat Turneri endaga tõuaretusprogrammi kallal töötama. Esimese kolme aasta jooksul sündis 76 kassipoega, kellest 42 olid lontkõrvalised ja ülejäänud 34 püstiste kõrvadega. Vaatamata oma võluvale välimusele ei võetud Šoti lontkõrvalist Euroopas näitustele. Mis veel hullem, 1971. aastal tühistas GCCF tõu registreeringu, kuna mõnedel kassidel esines jäsemete ja saba deformeerumist ning tekkis mure geneetiliste teemade ja kõrvaprobleemide pärast. 1977. aastal sai Šoti lontkõrvaline CFA juures taas tõu staatuse.

Välimus

Šoti lontkarvalise kassi eripäraks on loomulikult tema lontis kõrvad. Siiski on esinenud ka juhtumeid, kus Šoti lontkõrvalisel on sirged kõrvad. Šoti lontkõrvaline on keskmise suurusega, tugeva keha ja ümara peaga. Tal on suured ja laialt avatud silmad, mis peaksid vastama tema karva värvusele. Jalad on tal üsna lühikesed ja saba keskmise pikkusega ning sabajuurelt paksem. Šoti lontkõrvalise karv on tihe ja vetruv ning selle värv võib varieeruda, kuid ei ole lilla, šokolaadikarva ega Siiami kasside puhul tüüpiline mask.

Iseloom

Šoti lontkõrvaline on tuntud oma kohanemisvõimelise loomuse poolest. Ta harjub uute olukordade ja inimestega üsna kiiresti. Saab ka teiste koduloomadega hästi läbi. Ta on intelligentne, leebe loomuga ja lojaalne kass. Tal tekib sageli ühe pereliikmega eriti tugev side, kuid naudib rõõmuga alati ka teiste tähelepanu ja hellitusi. Šoti lontkõrvalisel on armas ja pehme hääl. Talle meeldib mängida ja tal on tugev jahiinstinkt, mis hoiab teda füüsiliselt kauem aktiivsena.

Vajadused

Šoti lontkõrvalise jahiinstinkt on tugev ja ta võib mõnest teisest kassist rohkem füüsilist aktiivsust vajada. Mõne teise tõuga võrreldes püsib ta kauem vormis, nii et mänguaeg on tema jaoks eriti oluline. Šoti lontkõrvalisel võib esineda mõningat liigeste jäikust, eriti just sabapiirkonnas, nii et ole tema sabaga õrn.

Hooldamine

Šoti lontkõrvalise kassi tihe karv vajab kammimist vähemalt kord nädalas. Lontis kõrvu tuleb tihedamini kontrollida, et esimesel võimalusel märgata nakkusi ja põletikke. Kui kass on tubase eluviisiga, tuleb tema küüsi kärpida, et need püsiksid puhtad ja heas seisukorras.

dr Anna Plummervet and blogger

Parimad tooted Šoti lontkõrvalisele:

4 Sorter, 4 x 100 g | Pakis 4 kotikest kassidele

Sordipakk 4 erineva retseptiga

3,95 €

1,95 €

Näpunäide

Aptit Tonfisk, karp | 12 kotti maitsvaid eelroogasid kassidele

Täiendsööt kassidele tuunikala kastmes

20,95 €

39,95 €

Blanket, XL | Pehme tekk maksimaalse plüüsi ja mugavuse tagamiseks

Valmistatud kergest ja hingavast fliismaterjalist

12,95 €

Bowl, L | Vastupidav roostevabast terasest lemmiklooma kauss

Ideaalne kauss ka kõigi teie lemmiklooma söökide ja vee jaoks

8,95 €

5,95 €

Exclusive Digest, 2 kg | Kergesti seeditav valem tundliku seedesüsteemiga kassidele

Köögiviljakiudude ja FOS-iga seedimise ja toitainete imendumise edendamiseks

15,95 €

Exclusive Kattunge, 2 kg | Täisväärtuslik toit kasvavatele kassipoegadele

Kõrge maitsva ja kvaliteetse loomsete valgusisaldusega tervislikuks kasvuks

14,95 €

Exclusive Light, 2 kg | Kassi kuivtoit, mis on loodud tervisliku kehakaalu säilitamiseks

Lisatud L-karnitiin, mis aitab kiirendada rasvade ainevahetust

13,95 €

Kas teie lemmikloomal mõni erivajadus või seisund, mis pole tavaline selle tõu jaoks?

Palun täitke meie lühike küsimustik ja saate teada, mida soovitame teie lemmikloomale.

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.