Malta bichon

Ilus ja inimsõbralik salapärase päritoluga koer

Malta bichon on eriti väikest tõugu koer. Sajandeid tagasi Euroopa aadlike kaaslaseks aretatud Malta bichon on tegelikult Vahemereäärne koeratõug, kuigi tal on palju ühist idamaiste väikeste tõugudega.

iconPäritoluriik: Vahemere vesikond
iconFCI klassifikatsioon: Rühm 9, alarühm 1.1 Bichonid #65
iconIseloom: kuulekas, kiinduv, muretu, intelligentne, elav, tundlik, kartmatu, leebe loomuga, mänguhimuline, aktiivne, õrn
iconVärvid: valge
iconKaal: isane: 3–4 kg, emane: 3–4 kg
iconTurjakõrgus: isane: 21–25 cm, emane: 20–23 cm
iconEluiga: 12 kuni 15 aastat

Malta bichoni kutsikad

Malta bichon on väga intelligentne tõug. Tõul on rohkelt kogemusi seltsikoerana, nii et ta on õppinud, kuidas saada inimestelt seda, mida tahab. Seda silmas pidades pead tema õpetamisel järjekindel olema. Ta võib vahel kangekaelne ja põikpäine olla, kuid positiivsetele õpetamistehnikatele – kiitused, maiused ja paitamine – reageerib hästi. Malta bichon tahab omanikule meele järele olla, nii et kui temaga järjepidevalt tegeleda, saab ta põhikäsud kiiresti selgeks. Malta bichoni kutsikal võib vahel esineda kangekaelsuse hoogusid ja siis ei taha ta üldse sõna kuulata. Et see kiiremini üle läheks, meelita teda maiuse või kiitmise ja hellusega. Pea meeles, et Malta bichoni kutsikas kipub kaalus üsna kergesti juurde võtma, nii et vali maiused, mida saab mugavalt ka väiksemateks tükikesteks murda, näiteks Husse sarja Bravo. Väikese koeratõuna on Malta bichoni ainsaks kaitseks tema hambad. Kui ta on nurka surutud või kardab midagi (eriti kui tema õpetamisel kasutatakse negatiivset karistust), võib ta hammustada, nii et õpeta teda ainult positiivse kinnistusega. Anna oma Malta bichonile spetsiaalselt väikestele koertele mõeldud toitu – Valp Mini sobib talle suurepäraselt.

Malta bichoni toitmine

Malta bichonile sobib hästi tasakaalustatud ja kvaliteetne spetsiaalselt väikestele või toy-koertele mõeldud toit. Kuna see koeratõug on eranditult valge karvaga, tuleks talle valida vähendatud vase- ja beetakaroteeni sisaldusega toit, sest see ei muuda tema valge kasuka värvi. Ocean Care Mini sobib talle väga hästi, sest on mõeldud spetsiaalselt väikesele valge karvaga koeratõule. Ocean Care Mini toidule lisatud prebiootikumid ja asendamatud rasvhapped aitavad nahka ja karva hoida – mis on pikakarvalise Malta bichoni jaoks lisaboonus.


Soovitused Malta bichonidele:

Valp Mini, 2 kg | Väikest tõugu kutsikate arenguvajadusi toetav kuivtoit

Valp Mini on retsept kõrge energiasisaldusega ja väiksema krõbina suurusega, mis on kohandatud väikeste ja mini-tõugude kutsikate lõugadele. Sisaldab kliinoptiloliiti, mineraali, mis toetab väljaheite konsistentsi ja aitab kaasa optimaalsele seedimisele.
flora_stimuli
Seedimise / Soolefloora Stimuleerimine
energy_plus
Energia+
Tõu suurus: Väikesed Tõud
Valk: 32.0% (84% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 20.5%
Vaata järgi

Sensitive Ocean Care Mini, 7 kg | Gluteenivaba retsept ühe loomse valguallikaga

Ocean Care Mini on gluteenivaba toode, mis sobib koertele, kes kannatavad allergiate ja/või tundliku seedesüsteemi all. Lõhe on retseptis ainuke loomne valk ja väikeste ja minitõugude lõualuude jaoks kohandatud killu suurus.
gluten_free
Gluteenivaba Retsept
mono_protein
Piiratud Loomse Valguallikatega
Tõu suurus: Väikesed Tõud
Valk: 24.0% (75% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 14.0%
Vaata järgi

Malta bichoni põhjalikum kirjeldus

Malta bichonil on väike kompaktne keha, mis on sama pikk kui kõrge. Ta on kaetud pika ja siidise valge karvaga ja aluskarva tal pole. Vaatamata oma nimele ei ole tal mingit kinnitatud seost Malta saarega.

Päritolu

Selle koeratõu päritolu kohta on vähe teavet. Tõenäoliselt tõid Malta bichoni Malta saarele foiniiklased, kes valitsesid Vahemerd enne Kreekat. Vanad kreeklased ja roomlased olid Malta bichonist lummatud. Koera kujutati ka amforadel. Viiteid temale võib leida nii Vana-Kreeka kui ka Rooma kirjandusest. Aristoteles mainis Malta bichonit umbes aastal 370 eKr. Paljud varasemad kirjanikud pidasid Malta bichoni koduks Melita saart, kuigi tol ajal oli olemas kaks seda sama nime kandvat saart. Kuna kirjanduses ja luules mainitakse Malta bichoni pärinemist nii Melitast Sitsiilias, Malta endisest pealinnast Mdinast kui ka Aadria mere saarelt Mélédalt, on tema täpset päritolu raske kindlaks määrata. Rooma impeeriumi aristokraatide seas peeti seda koeratõugu staatusesümboliks ja moekaks aksessuaariks. Pärast Rooma langemist hoidsid Hiina loomakasvatajad kogu Euroopa varakeskajal Malta bichoni väljasuremisest ning tõid siis veelgi rohkem välja aretatud tõu Euroopasse tagasi.

Välimus

Malta bichonil on kergelt ümar kolju, must nööpnina ja pruunid tumedama äärega silmad, mis annavad talle väljendusrikka ilme. Ta on väike ja kompaktne ning lokkis sabaga. Kõrvad on lontis ja vahel kaetud pika karvaga. Malta bichonil on pikk ja siidine aluskarvata kasukas, mis on üleni valge. Kõrvad võivad vahel olla kahvatu elevandiluu värvi, mis on normaalne. Tuleb ära märkida, et Malta bichon ei aja karva, nii et sobib suurepäraselt koeraallergiaga inimestele. Aasta külmematel kuudel, kui päikesevalgust on vähem, võib tema must nina muutuda roosaks või helepruuniks. „Talvenina“ muutub rohkema päikese käes taas mustaks. Mõni omanik eelistab lõigata oma Malta bichoni kava lühikeseks, vaid paari sentimeetri pikkuseks.

Käitumine

Malta bichon on küll väike, aga väga julge, nii et temast võib saada ka suurepärane valvekoer. Tavaliselt on ta mänguhimuline ning meeldiva ja rahuliku loomuga. Malta bichon naudib väga hellust, mis pole üllatav, arvestades tema ajalugu kuningliku soo sülekoerana. Tal on head kombed ja ta on ka üsna õrn ega käitu agressiivselt. Ta on suhteliselt aktiivne ja sportlik ning naudib mänguaega ja asjade äratoomist. Malta bichon on tugeva kehaehitusega ja suudab vabalt sammu pidada endast kaks korda suuremate koertega. Kuna ta on üsna aktiivne, tuleks talle alati tagada piisav liikumine, vastasel juhul võib leebe koer hakata hävituslikult käituma. Erinevalt teistest eriti väikestest tõugudest on Malta bichon väga hästi treenitav.

Vajadused

Malta bichon on väga inimsõbralik ja talle ei meeldi kaua üksi olla. Tal võib tekkida eraldumisärevus. Kuna tema põis on väike, võib potitreening keeruline olla. Ta kipub palju urineerima ja sa ei pruugi seda alati märgata, nii et tal võib sellest halb harjumus kujuneda. Nagu paljudel teistel väikestel tõugudel, on ka Malta bichonil enda ainsaks kaitsmise vahendiks hambad. Kui ta on stressis või hirmul, võib ta hakata hammustama. Ta võib vahel kangekaelne olla, eriti just treeningute ajal. Ole tema õpetamisel järjekindel ja pea kehtestatud kodureeglitest rangelt kinni.

Igapäevane hooldamine

Pika ja siidise kasukaga Malta bichon vajab sagedast kammimist, vastasel juhul võib kasukas tokerduda ja matistuda. Lisaks kammimisele tuleks teda regulaarselt pesta ja kasutada ka palsamit, et tema karv püsiks heas seisus. Tema küüned kasvavad üsna kiiresti, nii et neid tuleb tihti kärpida. Malta bichonil puhul võib pisaravoolu tõttu silmade all värvimuutusi tekkida. Jälgi seda ja liigsete plekkide korral külastage loomaarsti. Malta bichonil tuleb hambaid puhastada – mehaaniliselt hambaid puhastavad maiused aitavad samuti head suuhügieeni hoida.

dr Anna Plummervet and blogger

Parimad tooted Malta bichonile:

Mousse Schampo, 150 ml | Loputusvaba vaht Aloe Vera ekstraktiga

Loputusvaba alternatiiv koertele ja kassidele

18,95 €

Ögon, 125 ml | Silmade puhastuskreem igapäevaseks kasutamiseks

Ideaalne tundliku silmaümbruse õrnaks puhastamiseks

9,95 €

Öron, 125 ml | Kõrvapuhastusvedelik koertele ja kassidele

Kõrvahügieeni hooldus lemmikloomade tervete kõrvade jaoks

12,95 €

Schampo, 250 ml | Õrn šampoon kookos- ja oliiviõlidega

Kontsentreeritud valem särava ja siidise koera karvade jaoks

17,95 €

Näpunäide

8,95 €

Kas teie lemmikloomal mõni erivajadus või seisund, mis pole tavaline selle tõu jaoks?

Palun täitke meie lühike küsimustik ja saate teada, mida soovitame teie lemmikloomale.

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.