Kutsikaga esimest korda loomaarsti juurde – millal ja miks?

KutsikasTervis

Esimene loomaarsti külastus on kutsika jaoks kindlasti stressirohke. Kahjuks ei saa seda vahele jätta – sinu kutsikas vajab põhivaktsiine, mis annavad talle kaitse paljude nakkushaiguste eest.

Millal on aeg minna loomaarsti juurde?

Kui oled kutsika just koju toonud, siis tema esimesel nädalal ära isegi mõtle tema loomaarsti juurde viimisele. See on ebavajalik stress – esimesed päevad uues kohas on tema jaoks juba niigi piisavalt rasked. Lisaks küsib arst esimesel visiidil kutsika käitumise kohta palju küsimusi, nii et sul on enne seda info kogumiseks aega vaja. Kui kutsikas tunneb end sinuga mugavalt, saad teda stressirohkel ajal paremini aidata. Kuni midagi kahtlast ei juhtu – ta ei oksenda, tal ei ole kõht lahti, tema söögiisu on tavaline ja ta ei tundu apaatne – võid ta loomaarstile viia nädala või koguni kahe möödumisel.

Mida loomaarst esimesel külastusel teeb?

Esimesel külastusel kontrollitakse lihtsalt kutsika üldist tervist ja heaolu. Loomaarst kaalub teda ja hindab tema kasvukiirust. Heas tervises kutsikas peaks regulaarselt kaalus juurde võtma. Kehakaalu tuleb teada selleks, et vajadusel talle õige kogus ravimeid määrata. Pärast kutsika kaalumist kontrollib loomaarst tema üldist seisundit, vaadates tema silmi, kõrvu, suud ja nahka. Viimaseks kontrollitakse tavaliselt kehatemperatuuri, kuulatakse kopse ja palpeeritakse kõhupiirkonda. Vahel teeb loomaarst esimese visiidi ajal mõne põhivaktsiini või annab vajalikku ravimit. Visiidi lõpus annab arst järgmise kohustusliku kontrolli aja.

Soovitused kutsikatele (mida kutsikad armastavad):

Idol, 100 g | Teraviljavabad maiused, rikkad lambalihaga

Ühest loomse valgu allikast valmistatud teraviljavabad tähekujulised maiuspalad seedetrakti tundlikkusega koertele. Ilma kunstlike maitse- ja värvaineteta.
grain_free
Teraviljavaba Retsept
hypo_allergenic
Hüpoallergeenne
Valk: 15.0%
Rasvasisaldus: 2.5%
Vaata järgi

Kycklingfilé, 100 g | Kana maiused kondroitiini ja glükoosamiiniga

Pehmed, ahjus küpsetatud kanaribad koertele. Teraviljavaba retsept glükoosamiini ja kondroitiiniga, et toetada tervislikke liigeseid.
mobility_plus
Liikuvus+
grain_free
Teraviljavaba Retsept
Valk: 54.0%
Rasvasisaldus: 2.5%
Vaata järgi

Sul on küsimusi ja muresid?

Loomaarsti külastamisel saad ära küsida kõik küsimused, mis sul kutsika kojutoomisest alates on tekkinud. Eriti kui oled esmakordne koeraomanik, küsi kindlasti julgelt – loomaarst vastab meelsasti kõigile küsimustele, et saaksid oma koera eest parimal võimalikul moel hoolitseda. Kui miski koera käitumises tekitab sulle muret või sa ei saa sellest aru, räägi kindlasti loomaarstiga. Esimesed hetked kutsikaga võivad olla keerulised ja sul on vaja aega, et oma uut sõpra täielikult mõista. Ei tea, millist toitu kutsikale valida? Ei tea, milliseid mänguasju koerale valida? Loomaarst aitab sind kõigega ja annab vajalikku nõu.

Muud tooted kutsikatele:

Näpunäide

Bravo L, 150 g | Gluteenivabad maiused lambalihaga

Maitsvad maiused koerte treenimiseks

2,95 €

Tandrep Plus, 20 tk | Närimisköied kanaga

Gluteenivaba maiused koertele

12,95 €

3,95 €

13,95 €

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.