Kutsika toit – tervislik toit on väga tähtis!

Kutsikad

Esimesel eluaastal kasvab kutsikas väga kiiresti. Näed tema füüsist muutumas ning ta õpib ka vajalikke oskusi ja kujundab oma isiksust. Kutsika esimesed elukuud on väga tähtsad ja mõjutavad nii tema tervist kui ka heaolu. Kutsika vajadustega sobiv tervislik toit aitab tagada tema tervisliku arengu.

Kuidas kutsikat toita?  

Kutsikas on väike, aga üldjuhul väga suure isuga. Tal on palju energiat, mida ta kulutab küll kiiresti, kuid ta ei tohiks siiski oma päevast toidukogust ühe korraga ära süüa. Kutsika seedesüsteem ei ole veel täielikult välja arenenud ja tema magu on väike ja õrn. Seega võiks tema päevase toidukoguse väiksemateks portsjoniteks jagada ja toita teda mitu korda päevas. Alusta kuue toidukorraga päevas ja suurenda tasapisi toidu kogust ning vähenda söögikordade arvu. Täiskasvanud koerale võiks anda süüa kaks korda päevas. Anna talle süüa kindlatel kellaaegadel ja ära jäta toidukaussi talle liiga kauaks ette (võta see 30 minuti pärast ära). Kui kutsikas ei taha süüa, võta kauss ära ja proovi mõne aja pärast uuesti.

Soovitused kutsika toitmiseks:

Sensitive Valp Digest | Gluteenivaba kuivtoit kutsikatele, kellel on seedimise tundlikkus

Valp Digest põhineb lambalihal kui peamisel valguallikal ja on gluteenivaba retsept tundliku seedesüsteemiga ja/või gluteenitalumatusega kutsikatele. Sisaldab klinoptiloliiti, mineraali, mis toetab väljaheite konsistentsi ja aitab kaasa optimaalsele seedimisele.
flora_stimuli
Seedimise / Soolefloora Stimuleerimine
gluten_free
Gluteenivaba Retsept
Tõu suurus: Kõik Tõud
Valk: 26.0% (75% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 15.0%
Vaata järgi

Kutsikatele sobiv toit

Sobiv toit peab kasvu- ja arenguetapis kõik kutsika vajadused täitma. Õige valkude, rasva ja süsivesikute tasakaal toetab keha korralikku funktsioneerimist ning lisatud magneesium ja kaltsium soodustavad luude ja lihaste kasvamist. Kutsika seedekulgla on veel õrn ja ei ole täielikult välja arenenud, mistõttu tema toitu tuleb hoolikalt valida ja see peaks sisaldama soolestiku head mikrofloorat toetavaid prebiootikume. Rikkalikult kaltsiumit ja fosforit sisaldavad toidud võivad oluliselt parandada koera luude ja hammaste seisundit.

 

Kõigile vajadustele sobiv toit

Kutsika kasvuetapi pikkus varieerub sõltuvalt tema tõust ja individuaalsest suurusest. Koera vajadustele sobiva toidu valimisel arvesta kindlasti tema suurusega. Väikestele koeratõugudele sobiv toit on mõeldud spetsiaalselt väiksemate ja nõrgemate lõugade jaoks. Suurte tõugude toidule on lisatud gükoosamiini ja kondroitiini, mis toetavad koera liigeseid.

Millal ja kuidas toitu vahetada?

Kuni aastasele koerale tuleb anda spetsiaalselt kutsikatele mõeldud toitu. Kui ta saab üheaastaseks, võid hakata talle täiskasvanud koerte toitu andma. Siinkohal tuleb taas mainida, et ära kunagi vaheta koera toitu järsult. Tema seedimine vajab üleminekuaega, et uue toidu koostisega harjuda. Alustuseks sega praeguse toidu sisse veerandi jagu uut toitu. Kahe–kolme päeva pärast võid kokku segada pooles koguses uut toitu ja pooles vana. Ja veel kahe päeva pärast võid anda talle segu, milles vana toit moodustab veerandi ja uus kolmveerandi. Üleminekuaeg peaks kestma kuus päeva. Seitsmendal päeval peaksid saama talle ainult uut toitu anda.

Veel kasulikku:

Valp Mini, 2 kg | Väikest tõugu kutsikate arenguvajadusi toetav kuivtoit

Väikest tõugu kutsikate arenguvajadusi toetav kuivtoit

14,95 €

Näpunäide

Valp Maxi, 12 kg | Toetab suurte tõugude kutsikate arenguvajadusi

Glükoosamiin toetab kasvavate liigeste optimaalset tervist

65,95 €

Valp Farm, 12 kg | Teraviljavabad killud, millel on piiratud allikatest pärinev kõrge loomse valgu sisaldus

Sisaldab psülliumit, frukto-oligosahhariide ja köögiviljakiude siledaks seedimiseks

77,95 €

Näpunäide

Sensitive Valp Digest, 7 kg | Kuivtoit, mis toetab tundlike kutsikate arenguvajadusi

Toetab seedimist taimsete kiudude ja frukto-oligosahhariididega

48,95 €

Loe tervisliku eluviisi kohta lähemalt

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.