Kas pole kindel, mida vajate?

Leidke oma lemmikloomale ideaalne roog või küsige nõu kohalikult tarnijalt.

Võta meiega ühendus

Miks koertele maiuseid anda?

Maiused on maitsev täiendus sinu neljajalgsele sõbra igapäevasele toidule. Neid saab kasutada ka muuks otstarbeks ja seda tuleks sobiva maiuse valimisel silmas pidada. Need on sinu lemmikule toredaks üllatuseks – maitsev amps toidukordade vahel võib saada osaks sinu koera igapäevarutiinist või võid selle abil motiveerida teda näiteks rohkem mängima või liikuma. Kui peidad maiuseid spetsiaalse mänguasja sisse või kodus erinevatesse kohtadesse, motiveerid teda mõtlema. Koerale maiuste valimisel pööra tähelepanu nende koostisele – koostisosade loetelu võiks olla lühike ja pigem looduslik.

Maiused kui stiimul

Üks kõige populaarsemaid otstarbeid on muidugi nende kasutamine motivaatorina erinevates igapäevastes olukordades. Paljud koeratõud on suured toiduhuvilised, kes teeksid maitsva suutäie nimel mida iganes. Võid seda nõrkust ära kasutada näiteks koerale trikkide või põhiliste käskude õpetamisel. Maiused võivad nende tegevuste juures tema motivatsiooni tõsta. Paku koerale maiust enne treeningut – näita talle, millised mõnusad snäkid teda ees ootavad. Õppimiseks ja treeninguks vali maiused, mida saab mugavalt väiksemateks tükkideks teha. Vastasel juhul võib liigse energia tarbimine põhjustada koera kehakaalu tõusu, ülekaalu ja isegi rasvumist.

Maiused kui preemia

Kui rääkida treenimisest, siis on maiused muidugi suurepärane vahend ilusti täidetud juhiste või hea käitumise eest premeerimiseks. Pea meeles, et maiust tuleb anda ainult õigesti tehtud triki või korrektselt täidetud juhiste eest. Kui koer teeb ainult osa trikist, ära teda selle eest maiusega premeeri. Maius on talle signaal, et ta tegi midagi täpselt nii nagu peab. Koera treenimisel pead olema järjekindel, kuid mitte karm. Nõua, et koer oleks põhjalik, kuid ära avalda talle survet, kui ta kaotab huvi või on väsinud.

Maius kui viis tähelepanu kõrvalejuhtimiseks

Kui sinu koer on väga uudishimulik, võta maiuseid jalutuskäigule kaasa. Siis saad teda õige käitumise eest premeerida, näiteks kui ta kõnnib ilma jalutusrihmata otse või peatub, kui talle käskluse annad. Kiituse mõju suurendamiseks ja heade harjumuste kinnistamiseks võid talle maiust anda. Kuid see pole ainus eesmärk, milleks jalutuskäigu ajal maiusi kasutada. Kui sinu koer on suur toiduhuviline, on toit vahel ainus vahend, millega tema tähelepanu saada. Kui ta on huvitatud millestki keelatust või teda häirivad erinevad stiimulid, millega ta jalutamise ajal kokku puutub, juhi tema tähelepanu maiusele. Eriti just noore koera puhul võib maiusest abi olla, kui soovid, et ta oma tähelepanu sinule koondaks.

Koera maiused, tervis ja heaolu

Maiused ei pea olema ainult maitsev lisa igapäevatoidule. Saadaval on erinevaid maiuseid, mis on kasulikud koera heaolule või tervisele. Meie tootevalikust leiad erinevaid maiuseid – närimismaiused, mis aitavad mehaaniliselt hambaid puhastada, kui sinu koer ei ole huvitatud nende puhastamisest; siis veel poolniisked treeningmaiused, mis on sobiliku suurusega just klikkeritreeninguks, ning krõmpsuvad pressitud küpsise moodi maiused, mis on maitserohked ja mille krõmpsuv tekstuur aitab mehaaniliselt hambaid puhastada. Suurt ja eriti suurt tõugu koertele on saadaval glükoosamiini ja kondroitiiniga maiused, mis aitavad liigeseid hoida. Tundliku seedesüsteemi või toiduallergiaga neljajalgsele on valikus ka teravilja- ja gluteenivabad hõrgutised.

Kuidas ja millal maiuseid anda?

Pea meeles, et maius on lisa igapäevasele toidule ja see ei tohi asendada tervislikku ja tasakaalustatud toitumist. See on vahepala, mida tuleb anda mõistlikult ja mõõdukalt. Igapäevane maiuste hulk ei tohiks ületada 20% sinu lemmiku päevasest energiavajadusest. Ka kõige tervislikumad täiesti loodusliku koostisega hõrgutised tähendavad looma jaoks lisakaloreid ja liialdamine võib põhjustada ülekaalulisust või isegi rasvumist. Kui koer piisavalt ei liigu, võib ta hakata kiirelt kaalus juurde võtma. Kui kasutad maiuseid koera treenimisel motivaatori ja preemiana, vali spetsiaalsed maiused, mis on parajalt väikesed ja pehmed.

Rootsi kvaliteet teie lemmikloomadeles

1987
Alates 1987. aastast pakub Husse kvaliteetseid tooteid koertele ja kassidele kogu Euroopas tasuta koju.
50+
Husse tooted on saadaval enam kui 50 riigis üle maailma.
1000+
Üle 1000 frantsiisivõtja, kes nõustavad ja pakuvad tooteid teie uksele.

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.