Kutsika areng

Kutsikas Areng

Kutsikas areneb nii füüsiliselt kui ka vaimselt väga dünaamiliselt. Kui kasutad õigeid õpetamismeetodeid, tugevdad teievahelist sidet ja annad kutsikale stabiilsustunde. Parimate tulemuste saavutamiseks hakka kutsikat õpetama kohe algusest peale, et ta õpiks ära põhikäsud ning oskaks kodus puhtust hoida ja teiste loomade ja inimestega käituda.

Kodus puhtuse hoidmine

Kutsikal ei ole oma põie üle veel täielikku kontrolli. Tavaliselt pissib ta pärast ärkamist, söömist või intensiivset treeningut. Kui tal häda tuleb, hakkab ta ringiratast käima, kiunuma ja kohta otsima. Selliste signaalide märkamisel vii ta kohe valmis seatud kohta. Kui kutsikas õigesse kohta häda teeb, kiida teda ja anna talle preemiaks maiust. Kui ta selle selgeks saab, on aeg teda väljas hädal käima õpetada. Ole valmis tihti õues käima. Aja jooksul õpib kutsikas muidugi kindlat õueaega ootama. Kiida ja premeeri teda alati, kui ta õues kenasti häda ära teeb. Tavaliselt õpib ta kodus puhtust hoidma umbes 4.–6. elukuul.

Koera keelest aru saamine

Sinu kutsika põhiline suhtluskeel on kindlasti tema kehakeel. Emotsioonide näitamiseks kasutab koer peaaegu kogu oma keha, kuid peamiselt kõrvu ja saba. Kutsika käitumist jälgides saad kiiresti aru, mida ta teeb õnnelikuna ja kuidas käitub, kui end ebamugavalt tunneb. Nii tead alati, kuidas ta end mingis olukorras tunneb. Lisaks sinule õpib ka tema – ta jälgib iga sinu liigutust, samuti sinu hääletooni ja žeste. Ajapikku saab kutsikas aru, millal soovid teda jalutama viia või millal hakkad talle süüa andma. Talle käskluste õpetamisel püüa kindlasti iga häälkäsklus seostada kindla liigutusega, et tal oleks lihtsam sellest aru saada ja seda meeles pidada.

Soovitused kutsikatele (mida kutsikad armastavad):

Valp Plus, 7 kg | Täisväärtuslik toitumine psülliumi ja köögiviljakiududega sileda seedimise tagamiseks

Valp Plus on nisuvaba retsept, mida soovitatakse tundliku seedesüsteemiga ja/või gluteenitalumatusega kutsikatele. Sisaldab rohkelt taimseid kiude nagu tselluloos ja psüllium, mis stimuleerivad soolestiku motoorikat ja tervist. Sisaldab klinoptiloliiti, mineraali, mis toetab väljaheite konsistentsi ja aitab kaasa optimaalsele seedimisele.
flora_stimuli
Seedimise / Soolefloora Stimuleerimine
wheat_gluten_free
Nisuvaba Retsept
Tõu suurus: Kõik Tõud
Valk: 29.0% (80% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 18.0%
Vaata järgi

Sensitive Valp Digest, 7 kg | Kuivtoit, mis toetab tundlike kutsikate arenguvajadusi

Valp Digest põhineb lambalihal kui peamisel valguallikal ja on gluteenivaba retsept tundliku seedesüsteemiga ja/või gluteenitalumatusega kutsikatele. Sisaldab klinoptiloliiti, mineraali, mis toetab väljaheite konsistentsi ja aitab kaasa optimaalsele seedimisele.
flora_stimuli
Seedimise / Soolefloora Stimuleerimine
gluten_free
Gluteenivaba Retsept
Tõu suurus: Kõik Tõud
Valk: 26.0% (75% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 15.0%
Vaata järgi

Kutsikas üksi kodus

Koer on sotsiaalne olend ja talle meeldib tunda end osana karjast. Talle meeldib viibida nende lähedal, keda usaldab, ning ta naudib tähelepanu ja hoolitsust. Kui kutsikas ema ja õdede-vendade juurest ära võetakse, saab ta sinu näol endale uue pere. Kuigi ta sooviks iga ärkvelolekuhetke sinu seltsis veeta, pead talle õpetama ka üksi kodus olemist. Sa ei saa teda alati igale poole kaasa võtta, nii et alusta lühikeste ärakäimistega ja ära mine liiga kaugele – esialgu piisab lihtsalt ruumist lahkumisest. Ära tee sellest suurt numbrit, ära jäta hüvasti, vaid lihtsalt lahku. Püüa äraolekuaega tasapisi pikendada, et kutsikas harjuks üksijäämisega täiesti ära ajaks, mil pead näiteks tööle või toidupoodi minema.

 

Pea meeles, et mõni koeratõug ei taha kaua üksi olla. Mõnel tõul võib sage üksijäämine tekitada eraldumisärevust.

Veel kasulikku:

Näpunäide

5,95 €

Blanket, XL | Pehme tekk maksimaalse plüüsi ja mugavuse tagamiseks

Valmistatud kergest ja hingavast fliismaterjalist

12,95 €

Boll, S | Põrkav kummipall

Suurepärane pikaajalisteks viskamismängudeks

4,95 €

Bowl, L | Vastupidav roostevabast terasest lemmiklooma kauss

Ideaalne kauss ka kõigi teie lemmiklooma söökide ja vee jaoks

8,95 €

Clicker, 1 pc | Koerte koolitusmeetodi abivahend

Aitab kiiremini õpetada koerale soovitud käitumist

3,95 €

Frisbee, 1 tk | Lendav taldrik mänguasi koerale

Sobib suurepäraselt toomis- ja viskemängudeks

3,95 €

Kägel, S | Kummist lemmikloomade mänguasi Bowling

Eripärane disain võimaldab lihtsat viskamist ja põrkamist

4,95 €

Kokkupandav kauss, suur | Lemmikloomakauss toidu ja vee jaoks

Suurepärane reisimiseks, jalutuskäikudeks ja lemmikloomaüritusteks

4,95 €

Paus, black L | Ristkülikukujuline hubane voodi suurtele lemmikloomadele

Äärise toega ja pehme magamisasemega mugavaks uinakuks

42,95 €

Rep Boll, 1 pc | Köiega mänguasi sõlmitud kuuliga

Suurepärane interaktiivseks mängimiseks, viskamiseks ja tõmbamiseks

2,95 €

Loe tervisliku eluviisi kohta lähemalt

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.