Kokkerspanjel

Naudib vees olemist

Kokkerspanjel on retriiverite ja veekoerte rühma kuuluv keskmise suurusega koeratõug. Teda kasvatatakse peamiselt jahikoerana.

icon

Päritoluriik:

Suurbritannia
icon

FCI klassifikatsioon:

rühm 8, alarühm 2 Retriiverid
icon

Iseloom:

kiinduv, sõbralik, mänguhimuline, usaldav, kuulekas
icon

Värv:

must, punane, kuldne, šokolaad, mustjaspruun, tumepruun
icon

Kaal:

emane: 12–15 kg, isane: 13–16 kg
icon

Turjakõrgus:

emane: 36–41 cm, isane: 38–43 cm
icon

Eluiga:

12 kuni 15 aastat

Kokkerspanjeli kutsikad

Kokkerspanjel on küll mänguhimuline ja seltskondlik, kuid võib olla ka veidi kangekaelne, mistõttu kutsika treenimine võib natuke keeruline olla. Ole kannatlik ja ära anna alla, kui kohe tulemusi ei näe. Kokkerspanjeli kutsikaga töötamisel tuleb olla järjekindel, kuid mitte range. Spanjelil on tugev loomupärane soov omanikule meele järele olla ning see võib kutsika dresseerimisel kasuks tulla. Õigesti täidetud käskude või harjutuste eest premeeri teda kindlasti. Kiida ja patsuta teda ning ära unusta ka maitsvat maiust pakkuda. Õpetamise ajal on väga mugav kasutada Husse Bravo maiuseid, sest neid saab kergesti väiksemateks tükkideks murda.

Kokkerspanjeli toitmine

Kokkerspanjelil on väga hea isu, nii et talle õige toidu leidmine ei tohiks olla eriline probleem. Talle sobivad hästi nii kuivtoit kui ka konserv. Liiga suured toidukogused kasvatavad kaalu ja võivad viia rasvumiseni, nii et jälgi tema toiduportsjoneid ja ära toida teda üle. Väga suure isuga koertel ei tohiks kunagi toit pidevalt ees olla. Toida oma lemmikut kindla graafiku järgi, eelistatavalt kaks–kolm korda päevas. Jaga päevane toidukogus väiksemateks portsjoniteks ja anna need kindlatel kellaaegadel. Ära anna koerale tema söögikordade vahel toitu ja kui annad talle maiuseid, vaata enne nende koostis üle ja ära neid samuti liiga palju anna.

Soovitused täiskasvanud kokkerspanjelile:

Prima Plus | Täisväärtuslik ja tasakaalustatud toitumine täiskasvanud koertele, et hoida neid saledas vormis.

Prima Plus sobib koertele, kellel on normaalne või madal energiavajadus. Lisatud C-vitamiin, mõõdukas rasva- ja kalorisisaldus aitavad hoida koera vormis ja ennetada rasvumist.
l_carnitine
L-karnitiiniga
mobility
Liikuvus
Tõu suurus: Kõik Tõud
Valk: 22.5% (60% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 10.0%
Vaata järgi

Sensitive Digest | Hüpoallergeenne kuivtoit koertele, kellel esineb seedimisega seotud tundlikkus

Digest on gluteenivaba toode, mis kasutab piiratud hulga allikaid loomset valku, sobides koertele, kes kannatavad allergiate või tundliku seedesüsteemi all. Lambavalk, mis tekitab vähem allergiaid, on retseptis ainus valguallikas
gluten_free
Gluteenivaba Retsept
hypo_allergenic
Hüpoallergeenne
Tõu suurus: Väikesed Tõud , keskmised tõud
Valk: 23.0% (72.5% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 14.0%
Vaata järgi

Kirjeldus

Kokkerspanjel on elav ja rõõmsameelne koer. Spanjel on leebe koeratõug, kes kiindub üldiselt oma peresse väga tugevalt. Ta on üsna aktiivne ja intelligentne, mistõttu talle pole eriti keeruline käsklusi õpetada.

Päritolu

Vana-Kreeka filosoof Xenophon Ateenast oli ilmselt esimene, kes mainis spanjelitüüpi koera. 16. sajandi lõpuks said spanjelid Briti saartel populaarseks. Siis eristati aretusprogrammis kahte erinevat tüüpi spanjeleid ja jagati need põllu- ja veespanjeliteks. Aja jooksul on hakatud eristama veelgi rohkemaid tüüpe. Spanjeleid aretati erinevate loomade jahtimiseks ja igasugustes tingimustes töötamiseks. Kokkerspanjeli tõu eellane arvatakse olevat 1879. aastal sündinud must spanjel Obo. Tema omanik James Farrow registreeris Obo aretusprogrammi kennelnimena. 1902. aastal loodi kokkerspanjelite klubi ja samal aastal koostati ka tõustandard.

Välimus

Kokkerspanjel on üsna harmoonilise kehaehitusega koer. Tema keha on heas proportsioonis ja karv sile ning siidine. Spanjeli kolju on hästi arenenud ja koon kandiline ning kõrvad asetsevad madalal ja on kaetud pika karvaga. Kokkerspanjelil on ümarad tumedad ja tavaliselt tema karva värvusele vastavad silmad. Keha on tugev ja kompaktne, rind sügav ja sirge, jalad tugevad.

Käitumine

Kokkerspanjel on elav ja energiline koer. Ta sobib suurepäraseks kaaslaseks aktiivsele omanikule. Spanjel on uudishimulik ja julge ning armastab mängida. Ta on ka väga seltsiv ja armastab omaniku seltsis aega veeta. Talle meeldib lastega mängida ning eriti naudib ta just suuremate laste seltsi. Spanjel loob kiirelt teiste koerte ja loomadega head suhted. Spanjel on suurepärane valvekoer, sest reageerib ka kõige vaiksemale helile. Ta kohaneb enda ümbruse või uute harjumustega kiiresti, mistõttu on ka väga tore reisikaaslane.

Vajadused

Spanjel armastab ujumist ja üldse vees ning selle läheduses olemist. Kui veekogu, eriti võõra veekogu lähedal olete, hoia tal igaks juhuks silm peal. Ära unusta pärast spanjeli pesemist tema kõrvu kuivatada, sest soe ja märg kõrvakanal on hea keskkond bakterite kasvuks ja võib luua soodsa pinnase põletike tekkeks.

Igapäevane hooldamine

Kokkerspanjel ajab kevadel ja sügisel palju karva ning vajab siis ka igapäevast kammimist. Pärast karvade ajamise hooaega piisab sellest, kui teda kord nädalas kammida. Kammimise ajal pööra erilist tähelepanu tema käppadele ja kaenlaalustele – nendes kohtades kipub karv kõige rohkem puntrasse minema. Spanjeli karva tuleks regulaarselt lõigata ja hooldada.

dr Anna Plummervet and blogger

Parimad tooted kokkerspanjelile:

Adult pasteet, 400 g | Tasakaalustatud eine kuivatatud ženšenni ja ananassiga

Täisväärtuslik märgtoit veiselihaga täiskasvanud koertele

2,95 €

Hepatic, kana riisiga, 400 g | Pasteet maksa funktsiooni toetamiseks

Mõõduka valgusisaldusega ja madala vase sisaldusega

4,95 €

Hypoallergenic, lammas riisiga, 400 g | Pasteet toidu ülitundlikkusega koertele

Sisaldab ainult madala allergeenilise potentsiaaliga koostisosi

4,95 €

Junior pasteet, 400 g | Tasakaalustatud eine vasikalihaga ja kuivatatud ženšenniga.

Tervislik ja täisväärtuslik märgtoit kutsikatele

2,95 €

1,95 €

Light kanatükid, 400 g | Tasakaalustatud eine mõõduka kalorsusega

Tervislik ja täisväärtuslik märgtoit koertele

1,95 €

3,95 €

Senior pasteet, 400 g | Tasakaalustatud eine ehhiaatsiaga

Tervislik ja täisväärtuslik märgtoit küpses eas koertele

2,95 €

Kas teie lemmikloomal mõni erivajadus või seisund, mis pole tavaline selle tõu jaoks?

Palun täitke meie lühike küsimustik ja saate teada, mida soovitame teie lemmikloomale.

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.