Prantsuse buldog

Väga mänguhimuline, suurepärane linnakoer

Prantsuse buldog on väike, kuid lihaseline koeratõug, kes sarnaneb Inglise buldogiga, kuid erineb keha suuruse ja suurte püstiste „nahkhiirekõrvade“ poolest. Prantsuse buldog on üks populaarsemaid väikseid koeratõuge ja on suurepärane kaaslane sõltumata sellest, kas elad maal või kesklinnas.

iconPäritoluriik: Inglismaa, Prantsusmaa
iconFCI klassifikatsioon: Rühm 9, alarühm 11 Kääbusmolossid
iconIseloom: kiinduv, muretu, elav, seltskondlik, innukas, tähelepanelik, kannatlik, tark, mänguline, sportlik
iconVärvid: helepruun, laiguline, valge, pruun, tume valgete laikudega
iconKaal: isane: 9 – 13 kg, emane: 8 – 12 kg
iconTurjakõrgus: isane: 28 – 30 cm, emane: 28 – 30 cm
iconEluiga: 10 kuni 14 aastat

Prantsuse buldogi kutsikad

Vaatamata tema üldiselt tasakaalukale olemusele tuleb teda küllaltki palju dresseerida, et temast saaks suurepärane kaaslane. Seda tõugu tuleb varakult sotsialiseerida, et ta oskaks täiskasvanuna kenasti käituda. Kuigi Prantsuse buldog võib olla veidi kangekaelne, tahab ta tegelikult ikkagi inimesele meele järele olla, nii et kutsika treenimine ei tohiks olla liiga suur väljakutse. Õiged motivaatorid – näiteks Husse Agility või Bravo maitsvad maiused – võivad õppimisel heaks abivahendiks olla. Kuna see tõug kipub kergesti rasvuma, anna talle maiuseid mõõdukalt ning paku talle hästi tasakaalustatud ja tervislikku toitu, mis on mõeldud just väikest tõugu kutsikatele. Prantsuse buldogi kutsikatele soovitame Husse Valp Mini toitu.


Prantsuse buldogi toitmine

Prantsuse buldogil on kalduvus rasvumisele, nii et tema kaloritarbimist ja kaalu tuleb kindlasti jälgida. Anna talle just tema suurusele ja vanusele sobivat toitu, et ta püsiks heas vormis. Husse Optimal Mini sarja kuivtoit sobib väga hästi väikest tõugu koerale ja rahuldab kõik sinu Prantsuse buldogi toidualased vajadused. Kuna Prantsuse buldogil on kalduvus rasvumisele, tuleks ta kiirema kaalutõusu korral üle viia Prima Plus toidule, mis aitab kaalu kontrolli alla saada. Kuna sellel tõul esineb brahhükefaalse tõu hingamisteede obstruktsiooni, tuleks talle soojemal ajal elektrolüüte lisaks anda (eriti just kuuma ilmaga). Prantsuse buldogil võib esineda erinevaid luu- ja liigeseprobleeme, nii et tema toidule võiks lisada glükoosamiini ja kondroitiini, eriti just täiskasvanud või vanemaealiste Prantsuse buldogite puhul. Husse Artro Plus on suurepärane toidulisand. Vanemaealisele koerale võid hakata pakkuma Husse Senior sarja toitu. Pea meeles, et uut toitu tuleks alati tutvustada tasapisi, et vältida seedeprobleeme.

Soovitused Prantsuse buldogile:

Optimal Mini, 7 kg | Gluteenivaba koerakuivtoit, mis on välja töötatud kõrgete energiavajadustega koerte vajaduste rahuldamiseks.

Optimal Mini on sobiv väikestele tõugudele, kellel on suuremad energiavajadused. Teraviljavaba retsept on loodud spetsiaalselt väikestele ja miniatuursetele koertele, et toetada hammaste mehaanilist puhastamist
energy_plus
Energia+
immune_system
Immuunsuse Tugi
Tõu suurus: Väikesed Tõud
Valk: 29.0% (80% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 18.0%
Vaata järgi

Valp Mini, 2 kg | Väikest tõugu kutsikate arenguvajadusi toetav kuivtoit

Valp Mini on retsept kõrge energiasisaldusega ja väiksema krõbina suurusega, mis on kohandatud väikeste ja mini-tõugude kutsikate lõugadele. Sisaldab kliinoptiloliiti, mineraali, mis toetab väljaheite konsistentsi ja aitab kaasa optimaalsele seedimisele.
flora_stimuli
Seedimise / Soolefloora Stimuleerimine
energy_plus
Energia+
Tõu suurus: Väikesed Tõud
Valk: 32.0% (84% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 20.5%
Vaata järgi

Prantsuse buldogi põhjalikum kirjeldus

Enamasti meenutab Prantsuse buldog Inglise buldogi – mõlemad tõud on suhteliselt lihaselised, lühikese koonu ja kortsus näo ning lühikese sileda karvaga. Prantsuse buldog on väiksem ja tal on iseloomulikud suured nahkhiire kõrvu meenutavad kõrvad.

Päritolu

Eriti väikesed (toy-suuruses) Inglise buldogid said 19. sajandi keskel populaarseks paljudes Inglise linnades. Üks selline buldog sai Nottinghami pitsikudujate jaoks mõnes mõttes maskotiks. Kui paljud pitsitööstuse käsitöölised Põhja-Prantsusmaale kolisid, viidi väikesed buldogid ka Prantsusmaale. See väike koer sai kiiresti populaarseks maapiirkondades, kuhu pitsikudujad elama asusid. Järgmisel paaril aastakümnel ristati buldogeid Prantsusmaal paljude teiste tõugudega (kirjetes on mainitud terjereid ja mopse). Selle protsessi käigus arenesid tõul välja kuulsad nahkhiirekõrvad ja ta sai nimeks Bouledogue Francais. Kui pariislased tõu avastasid, sai Prantsuse buldog suurepärase linnakoera maine. 19. sajandi lõpuks oli tõug saanud populaarseks nii Euroopas kui ka Ameerikas. 1900. aastate alguses pidasid Ameerika Prantsuse buldogite fännid nahkhiirekõrvu õigeks tõutunnuseks.

Välimus

Prantsuse buldog on väike ja kompaktse kehaehitusega, kuid lihaseline. Tema pea on kandiline ja suurte iseloomulike nahkhiirekõrvadega. Lühikese koonu tõttu nimetatakse teda lamedanäoliseks tõuks. Silmad peaksid olema tumedad, peaaegu mustad. Prantsuse buldogi karv on lühike ja ühekihiline ning sile. Karva värvidest kõige levinum on laiguline, siis helepruun, ning valge värviliste laikudega on vähem levinud kui teised värvid. Prantsuse buldog sarnaneb paljudes aspektides suuremale Inglise buldogile, kellest ta ongi aretatud. Oma suurema nõbuga sarnaselt on Prantsuse buldogil kortsuline nägu, mille kortsus kulmud annavad talle peaaegu inimesesarnase ilme. Kuna ta istub tihti välja sirutatud jalgadega nagu konn, kutsutakse teda vahel konn-koeraks.

Käitumine

Prantsuse buldog on väga mänguhimuline ja üleüldse tore kaaslane. Ta naudib inimeste tähelepanu ja hoolitsust ning kauemaks üksi jäädes võib tal tekkida eraldusärevus. See võib omakorda panna sinu rahuliku ja hästi käituva Prantsuse buldogi hävituslikult käituma ning võib kogu tema õpetamisele kulunud vaeva ära nullida. Prantsuse buldog haugub harva ja saab üldiselt teiste koerte ja loomadega hästi läbi. Ta on kiinduv ja inimsõbralik ning enamasti leplik, kuid vahel võib ka kangekaelsust üles näidata.

Vajadused

Prantsuse buldogil kipub esinema teatud terviseprobleeme, mida õige ja regulaarse hoolitsusega saab vältida. Lamedanäoline Prantsuse buldog ei vaja väga palju liikumist. Lühikesest jalutuskäigust piisab. Tal võib esineda hingamisprobleeme ja kehatemperatuuri reguleerimise häireid. Kuuma ilmaga peaksid tema kehatemperatuuri jälgima ja eelistatavalt hoidma teda konditsioneeriga ruumis. Prantsuse buldogi keha eesosa on palju raskem kui tagaosa, nii et ta ei ole eriti hea ujuja. Seega tuleks teda suurematest veekogudest eemal hoida ja basseinide, jõgede, tiikide jms lähedal mitte järelevalveta jätta.

Igapäevane hooldamine

Prantsuse buldogi karv on lühike ja langeb minimaalselt välja, nii et kord nädalas kammimisest peaks piisama. Puhasta kindlasti ka tema näol olevaid nahavolte, sest kehv hügieen võib põhjustada nahaärritusi ja põletikke. Pesta tuleks teda ainult aeg-ajalt. Kuna tal on kalduvus rasvumisele, soovitatakse teda iga päev kaaluda. Lõika tal regulaarselt küüsi, sest liiga pikad küüned võivad käppadele haiget teha.

dr Anna Plummervet and blogger

Parimad tooted Prantsuse buldogile:

Sensitive Digest Giant, 12.5 kg | Gluteenivaba retsept piiratud loomsete valkude allikatega

Kergesti seeditavate valkude ja süsivesikutega, mis soodustavad sujuvat seedimist

89,95 €

Opus Ocean, 2 kg | Teraviljavabad killud ühe loomse valgu allikaga

Sisaldab rikkalikult loomset valku ja rasva, mis soodustab teie koera aktiivset elustiili

21,95 €

Näpunäide

Sensitive Ocean Care, 12.5 kg | Gluteenivaba retsept ühe loomse valgu allikaga

Oomega-rasvhapetega, mis toetavad tervet nahka ja säravat karvkatet

94,95 €

Sensitive Ocean Care Mini, 2 kg | Gluteenivaba retsept ühe loomse valgu allikaga

Oomega-rasvhapetega, mis toetavad toidetud nahka ja säravat karvkatet

18,95 €

Kas teie lemmikloomal mõni erivajadus või seisund, mis pole tavaline selle tõu jaoks?

Palun täitke meie lühike küsimustik ja saate teada, mida soovitame teie lemmikloomale.

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.