Chihuahua

Kõige väiksem koeratõug

Chihuahua on kõige väiksem koeratõug ja Mehhiko rahvuslik sümbol. Ta sai oma nime Mehhiko Chihuahua osariigi järgi ja on üks Ameerikate vanimaid koeratõuge.

iconPäritoluriik:

Mehhiko

iconFCI klassifikatsioon:

Rühm 9 Seltsi- ja kääbuskoerad, alarühm 6 Chihuahua

iconIseloom:

elav, ustav, valvas, julge, kiire

iconVärvid:

igasugused värvivariatsioonid – ühevärviline, värviliste märkide või laikudega

iconKaal:

1.8–2.7 kg

iconTurjakõrgus:

15–25 cm

iconEluiga:

12 kuni 20 aastat

Chihuahua kutsikad

Nii võistlusspordis, näitustel kui ka filmides on näha palju chihuahuasid, mis tähendab, et nad on väga hästi dresseeritavad. Samas on küllalt ka neid omanikke ja treenereid, kes näevad oma koerte käitumisprobleemide korrigeerimisega kõvasti vaeva. Chihuahua on väga väike, kuid samas vapper ja valjuhäälne ning teda on raske õpetada hädal käima. Chihuahuad võivad ka üksteisest väga erineda. Õnneks meeldib neile omanikule meele järele olla ja positiivne kinnistamine töötab nende õpetamise ajal väga hästi. Hoia alati mõned maiused käepärast – näiteks Husse Bravo maiuseid on mugav väiksemateks tükkideks murda, et väikeste lõugadega chihuahual oleks neid mõnus süüa. Chihuahua kutsika korraliku arengu toetamiseks tuleks talle anda spetsiaalselt väikestele koeratõugudele mõeldud toitu, näiteks Husse Valp Mini kuivtoitu.

Chihuahua toitmine

Chihuahua on üks väiksemaid koeratõuge ning vajab spetsiaalselt eriti väikestele koertele mõeldud toitu. Tal on mõningane kalduvus rasvumisele, nii et hoia tema kaalul ja kaloritarbimisel silm peal. Chihuahua väike lõualuu tähendab, et ka tema hambad on nõrgemad, mistõttu talle sobib kõige paremini väikeste palakestega kuivtoit. Husse Optimal Mini on täisväärtuslik hoolikalt valitud koostisosadega toit. Lisaks kuivtoidule võid oma chihuahuale pakkuda ka närimiskonte, mis aitavad hoida head suuhügieeni ja vältida hambakatu ning hambakivi kogunemist ja igemepõletikku. Husse Dental maiused on teraviljavabad ja sobivad hästi chihuahua väikese lõuaga.


Soovitused chihuahuale:

Valp Mini, 2 kg | Väikest tõugu kutsikate arenguvajadusi toetav kuivtoit

Valp Mini on retsept kõrge energiasisaldusega ja väiksema krõbina suurusega, mis on kohandatud väikeste ja mini-tõugude kutsikate lõugadele. Sisaldab kliinoptiloliiti, mineraali, mis toetab väljaheite konsistentsi ja aitab kaasa optimaalsele seedimisele.
flora_stimuli
Seedimise / Soolefloora Stimuleerimine
energy_plus
Energia+
Tõu suurus: Väikesed Tõud
Valk: 32.0% (84% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 20.5%
Vaata järgi

Optimal Mini, 7 kg | Gluteenivaba koerakuivtoit, mis on välja töötatud kõrgete energiavajadustega koerte vajaduste rahuldamiseks.

Optimal Mini on sobiv väikestele tõugudele, kellel on suuremad energiavajadused. Teraviljavaba retsept on loodud spetsiaalselt väikestele ja miniatuursetele koertele, et toetada hammaste mehaanilist puhastamist
energy_plus
Energia+
immune_system
Immuunsuse Tugi
Tõu suurus: Väikesed Tõud
Valk: 29.0% (80% loomset valku kogu valgusisalduses)
Rasvasisaldus: 18.0%
Vaata järgi

Chihuahua põhjalikum kirjeldus

Chihuahua on üks kõige väiksemaid koeratõuge – täiskasvanuna on ta maksimaalselt 25 cm kõrge ja kaalub alla 3 kg. Tema karva võib esineda paljudes värvides ja mustrites ning see võib olla pikk või lühike.

Päritolu

Chihuahuat meenutavaid kujutisi on maailmas leitud paljudelt kadunud tsivilisatsioonidest pärit esemetelt. Kuigi tõu täpne päritolu jääb saladuseks, näitavad nii arheoloogilised tõendid kui ka folkloor, et tõug pärineb Mehhikost. Arvatakse, et kaasaegne chihuahua põlvneb techichist, Mehhiko tolteegi tsivilisatsiooni seltsikoerast, kes oli suurem ja raskem kui tänapäevane chihuahua. Paljud ajaloolased usuvad, et kui asteegid 12. sajandil tolteegid vallutasid, aretasid nad techichi koera palju väiksemaks ja kergemaks. Pärast asteekide kultuuri langemist 1500. aastatel eeldati, et techichi suri välja, kuna oli asteekide kultuuri lahutamatu osa. Kuid 19. sajandi keskel leiti Chihuahua osariigis palju isendeid, kelle järgi tõug saigi oma nime.

Välimus

Chihuahua, kes on üks kennelklubide poolt tunnustatud väiksemaid koeratõuge, ei kasva täiskasvanuna kõrgemaks kui 25 cm. Tema iseloomulikuks tunnuseks on n-ö õunakujuline pea. Tal on suured ümmargused silmad ja suured püstised kõrvad. Tema koonu ja pea kohtumiskohas moodustub peaaegu täiuslik 90-kraadine nurk. Kuna ta on väga väike, võib ta tunduda õrn või isegi habras. Chihuahuat võib esineda peaaegu igas värvikombinatsioonis. Karva võib esineda niivõrd paljudes värvides ja mustrites, et chihuahuad võivad üksteisest väga erineda.

Käitumine

Chihuahua on väike ja võib kergesti ehmuda ning seetõttu rünnata. See tõug ei ole parim valik väikeste laste ja suuremate loomadega perre, kuna tal võivad väga kergesti vigastused tekkida. Chihuahua kiindub tavaliselt kodus ühte kindlasse inimesse. Chihuahua käitumine sõltub peamiselt tema vanemate ja vanavanemate geneetilisest loomusest, nii et küsi oma kasvatajalt kindlasti, kuidas koera vanemad käituvad, et saada aimu sellest, mida oma chihuahualt oodata võid. Nagu iga koeratõu puhul, on ka chihuahual kasu korralikust treenimisest ja sotsialiseerimisest ning ta reageerib kõige paremini positiivsele kinnistamisele.

Vajadused

Väikeste lõugade tõttu on chihuahual üldiselt nõrgemad hambad ja ta vajab põhjalikumat hambahooldust. Spetsiaalselt hammaste tervist toetavad toidud ja maiused võivad aidata vältida hambakatu ja -kivi kogunemist. Chihuahua kolju on õunakujuline ja peaaegu kõigi chihuahua kutsikate pealael on pehme koht. Pehme koht kasvab tavaliselt kinni esimese kuue kuuga ning seni tuleks ettevaatlik olla, et vältida vigastusi. Chihuahual on suured väljaulatuvad silmad, mis teevad ta vastuvõtlikuks silmapõletikele ja erinevatele vigastustele. Chihuahua võib kergesti külmetuda, nii pane talle külmemal ajal õue selga kampsun või jakk, et ta soojas püsiks.

Igapäevane hooldamine

Lühikarvalise chihuahua hooldamine on üldiselt lihtne. Ta vajab iganädalast kammimist ja 3–4 nädala tagant pesemist. Tal on oht end kergesti ära külmetada, nii et pärast pesemist mähi ta saunalinasse, et ta sooja saaks. Chihuahual võib esineda liigset pisaravoolu, nii et puhasta tema silmi regulaarselt, et nende alla ei jääks plekke. Chihuahua hambad vajavad rohkem tähelepanu – neid tuleks iga päev pesta või anda närimismaiuseid, mis aitavad mehaaniliselt hambaid puhastada.

dr Anna Plummervet and blogger

Parimad tooted chihuahuale:

Mousse Schampo, 150 ml | Loputusvaba vaht Aloe Vera ekstraktiga

Loputusvaba alternatiiv koertele ja kassidele

18,95 €

Ögon, 125 ml | Silmade puhastuskreem igapäevaseks kasutamiseks

Ideaalne tundliku silmaümbruse õrnaks puhastamiseks

9,95 €

Öron, 125 ml | Kõrvapuhastusvedelik koertele ja kassidele

Kõrvahügieeni hooldus lemmikloomade tervete kõrvade jaoks

12,95 €

Schampo, 250 ml | Õrn šampoon kookos- ja oliiviõlidega

Kontsentreeritud valem särava ja siidise koera karvade jaoks

17,95 €

Näpunäide

8,95 €

Kas teie lemmikloomal mõni erivajadus või seisund, mis pole tavaline selle tõu jaoks?

Palun täitke meie lühike küsimustik ja saate teada, mida soovitame teie lemmikloomale.

Husse kliendid on rahul!

 

Lola

Lola on nüüd 4 ja pool aastat vana ning oleme väga õnnelikud, et avastasime Husse, kui ta oli veel noor kutsikas. Pärast mitmeid teisi kvaliteetbrände proovimist oli tal kannatusi maohaiguste all, kuid kui ta üle läks Hussele, kadusid kõik sümptomid.

Belka

Belka armastab Husse kassitoitu! Pärast selle kasutamist on ta energilisem ja tema karvkate on säravam. Seedeprobleemid on kadunud ning ta sööb seda hea isuga. Suur tänu teile, Husse, meie kassi eest hoolitsemise eest!

Me meeldime neile:

Liitu meiega!

Ühinege Husse partnerprogrammiga, et tagada lemmikloomadele tipptasemel toit ja heaolu, teenides samal ajal lisatulu!

Tee meiega koostööd

Husse – Rootsi toit koertele, kassidele ja hobustele

Husse on Rootsi toidutootja, kellel on koertele, kassidele ja hobustele toidu tootmisel üle 30 aasta kogemusi. Husse põhieesmärk on tagada loomadele tervislik elu. Kõik Husse toidud, maiused ja toidulisandid on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga hoolikalt valitud koostisosadest. Kõik tooted valmivad traditsiooniliste Skandinaavia retseptide põhjal ja tootmisliinidel toimub pidev veterinaarkontroll. Lisaks kvaliteetsetele toodetele tähendab see ka kvaliteetset teenust. Husse edasimüüjad on saanud põhjaliku loomatoitude alase väljaõppe ja aitavad sul hea meelega leida sinu koerale, kassile või hobusele sobiva toidu. Husse tooted ei ole saadaval kauplustes – tarnime need kliendile otse tehasest, et pakkuda kõrgeima kvaliteediga tooteid konkurentsivõimelise hinnaga. Husse toitu saab alati koju tellida.

Kõik sinu lemmikule vajalik ühes kohas koos

Husse pakub kõike, mida sinu lemmik vajab. Meie kuivtoidud sobivad väga hästi koerte ja kasside põhitoiduks – kuivtoidu koostis on heas tasakaalus ning täidab erineva suurusega ja erinevates eluetappides olevate loomade vajadused. Meil on tooteid kutsikatele ja kassipoegadele ning täiskasvanud ja küpses eas koertele ja kassidele. Sinu koer või kass vajab eritoitu? Meie pakume eritoitu tundliku seedesüsteemi ja toiduallergiatega loomadele, steriliseeritud või kastreeritud loomadele ning ka neile, kel kipub ülekaalu kogunema. Otsid oma koerale või kassile mänguasju? Husse mänguasjad on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest ja pakuvad pikaks ajaks meelelahutust. Maitsvate maiuste abil saad oma koera, kassi või hobuse menüü mitmekesisemaks muuta. Maiused on maitsev täiendus looma toidule ja sobivad ka õpetamise ajal tema premeerimiseks. Vajad tooteid oma lemmiku hooldamiseks? Meilt leiad šampoonid, hooldustooted, õlid ja losjoonid, mis aitavad hoida sinu koera, kassi või hobuse ilusat ja tervislikku välimust.